Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Usługi kosztorysowe - do kogo się zgłosić?

2017-07-19

W sytuacji, gdy planujemy dalszy rozwój przedsiębiorstwa i podejmujemy decyzję o realizacji zakrojonego na dużą skalę projektu (na przykład budowlanego), wysoce zalecane jest sporządzenie choćby wstępnego kosztorysu, który to pozwoli nam uniknąć ponoszenia nadmiernych wydatków lub też przekroczenia ustalonego zawczasu budżetu.

Niejednokrotnie jednakże inwestycje takie są na tyle skomplikowane pod względem organizacyjnym oraz wykonawczym, że nie jesteśmy w stanie samodzielnie przygotować niezbędnej dokumentacji czy oszacować kosztów związanych z realizacją poszczególnych faz przedsięwzięcia. Co należy zrobić w rzeczonym przypadku?

Jeżeli zależy nam na sprawnym oraz relatywnie szybkim doprowadzeniu projektu do końca, nie warto oszczędzać – skierujmy swoje kroki do firmy zaznajomionej ze specyfiką danej branży, takiej jak np. poznańska firma Nadzory - Piotrowski, która wykonuje kosztorysy ofertowe. Weźmy na tapetę chociażby inwestycje związane z wzniesieniem od podstaw lub renowacją budynku, który to służyć ma do celów biznesowych. Najdokładniejszy rachunek kosztów zapewni nam tylko i wyłącznie renomowana firma budowlana działająca w swojej dziedzinie od co najmniej kilkunastu lat. Warto bowiem pamiętać, że umiejętności opracowywania kosztorysów nie przychodzą same - są one wypracowywane w rezultacie długotrwałego świadczenia usług oraz nawiązywania kontaktów z podmiotami odpowiedzialnymi za dostarczanie materiałów, wyposażenia i narzędzi.

Wyboru przedsiębiorstwa, które ma nam pomóc z określeniem kosztów inwestycji nie należy dokonywać pochopnie. Zanim podpiszemy umowę i zlecimy usługę, złóżmy wizytę w siedzibie firmy oraz nie obawiajmy się zadawania pytań. Jako klient mamy bowiem prawo wiedzieć, czy przedstawiciele przedsiębiorstwa dysponują odpowiednim doświadczeniem, kwalifikacjami oraz certyfikatami, aby przygotować dla nas kompleksowy kosztorys pozbawiony błędów czy nieścisłości. Jeżeli na obszarze, w którym prowadzimy swoją działalność gospodarczą lub też planujemy zrealizować inwestycję działa znaczna ilość firm, możemy także przeszukać zasoby sieci Internet lub zapytać o radę zaprzyjaźnionych przedsiębiorców, co zapewne znacznie ułatwi dokonanie ostatecznego wyboru.

Pamiętajmy także, że jeżeli jakość świadczonych usług w znacznym stopniu odbiega od naszych oczekiwań, natomiast wykonawca kosztorysu dopuszcza się rozlicznych zaniedbań, przysługuje nam możliwość rozwiązania zawartej umowy i zaproponowanie współpracy innemu przedsiębiorstwu. Warto zdecydować się na ten krok szczególnie wtedy, gdy na realizację projektu mamy wyłącznie ograniczony czas, natomiast wykonawca znacznie opóźnia się z dostarczeniem dokumentów lub też gdy wiemy, iż szacunki przygotowane będą niedokładnie i nie będą miały jakiegokolwiek pokrycia w rzeczywistości.

Wybór podmiotu, który wykona dla nas usługę kosztorysowania nie jest zadaniem łatwym, jednakże warto poświęcić na selekcję odrobinę czasu i energii, jako że tylko w przypadku podpisania umowy z kompetentną oraz działającą w branży od wielu lat firmą będziemy mieć pewność, iż efekt finalny prowadzonych prac sprosta naszym oczekiwaniom oraz nadawać się będzie do dalszego wykorzystania.

Kategorie:
Słowa kluczowe: rekrutacja zatrudnienie e-booki
artykuł wyświetlono: 1145 razy