Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Styropian EPS i jego zastosowanie

2018-10-20

Styropian jest materiałem, który cieszy się ogromną popularnością. Choć jest dość niepozorny, ma wiele korzystnych cech, które wpływają na jego szerokie zastosowanie. Przede wszystkim styropian EPS jest niezwykle lekki, a jednocześnie stanowi idealną barierę cieplną. To dlatego współczesne budownictwo nie może bez niego istnieć. Styropian wykorzystywany jest głównie jako izolacja termiczna budynku. Warto podkreślić, że o tę kwestię trzeba się zatroszczyć już na etapie projektowania przestrzeni mieszkalnej. Jest to szczególnie istotny element w przypadku nowych konstrukcji, jednak wiele domów zostało wybudowanych jeszcze w czasach, gdy wiedza na temat tego, jak zapobiegać utracie ciepła w budynkach, była znikoma. Inwestycja w izolację cieplną szybko się zwraca, a jednorazowa modernizacja znacząco pozwala obniżyć koszty ogrzewania.

 

Styropian EPS - skuteczność

By materiał, jakim jest styropian, spełniał swoją rolę, należy wybrać taki, który wyróżnia się wysoką jakością. Skuteczność tego materiału izolacyjnego może być różna. To, co należy wiedzieć, to fakt, że wyrażana jest ona współczynnikiem przewodzenia ciepła - czyli w watach na metr razy Kelwin. Co istotne, im wartość ta jest niższa, tym lepszym izolatorem cieplnym jest styropian. Nie trudno jest zgadnąć, że skuteczność materiału ma związek z jego ceną. To dlatego, jeżeli zależy Ci na tym, by styropian był naprawdę wysokiej jakości, nie należy na nim oszczędzać. Decydując się na tańszy odpowiednik, istnieje ryzyko, że nie spełni on swojej roli, a tym samym inwestycja będzie zupełnie nieopłacalna.

Dlaczego warto wybrać styropian EPS?

Styropian EPS produkowany jest polistyrenu ekspandowanego. Oznacza to, że wytwarzany jest przez spienienie, a następnie sklejenie granulek w bloki. Kolejno są one cięte na mniejsze bloki o konkretnych rozmiarach oraz grubości. Zaletą tego sposobu produkcji jest to, że w materiale pozostaje dużo wolnej przestrzeni - naturalnego izolatora, czyli powietrza. Dzięki temu styropian wyróżnia się dużą porowatością. Tego typu styropian EPS można wykorzystać na wiele różnych sposobów, a jego niska cena sprawia, że nieustająco cieszy się dużą popularnością.

Kategorie:
Słowa kluczowe: styropian
artykuł wyświetlono: 941 razy