Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Pompa ciepła dwustopniowa

2017-08-29

Budując od podstaw lub też renowując swój obiekt mieszkalny, czy to dom czy też mieszkanie, pod uwagę wziąć musimy znaczną ilość aspektów, które to warunkować będą komfort przebywania w poszczególnych ich pomieszczeniach

Z uwagi na ten fakt eksperci podkreślają, by podczas zlecania prac budowlanych nie ograniczać się wyłącznie do przedsięwzięć typowo estetycznych, a rozważyć także należy zainstalowanie czy też wymianę instalacji na bardziej ekonomiczne i efektywne. Jednym ze sposobów poczynienia znacznych oszczędności eksploatacyjnych oraz podwyższenia jakości codziennego życia domowników jest zamontowanie w obiekcie tak zwanej pompy ciepła. Jak podkreślają eksperci, mimo iż zabieg taki początkowo wydawać się może dosyć kosztowny, jako że montaż pompy wraz z orurowaniem i urządzeniami uzupełniającymi wahać się może od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, to przy zastosowaniu właściwej jakości komponentów inwestycja szybko zacznie się zwracać.

Na rodzimym rynku dostępne są różne rodzaje pomp ciepła, począwszy od urządzeń typu solanka/woda, poprzez urządzenia pracujące na zasadzie bezpośrednie parowanie/bezpośrednie skraplanie, a na pompach woda/powietrze kończąc. Co jednak ciekawe, wiele z tych alternatyw nabyć możemy w wersji dwustopniowej, jak np. Innowacyjna, inwerterowa, dwustopniowa pompa ciepła Vatra MEZO.

Czym różnią się one od swoich standardowych odpowiedników? Najistotniejszą różnicą jest fakt, iż bazują one na wykorzystaniu nie jednej, a aż dwóch sprężarek. Jak wynika z szacunków ekspertów ds. ciepłownictwa, zastosowanie wyłącznie pojedynczego urządzenia tego typu znacznie zmniejsza wydajność pompy, sprawiając że wygenerowanie zadowalającej ilości ciepła nie tylko trwa dłużej ale i wymaga większych nakładów energetycznych.

Wykorzystanie dwóch sprężarek to nie tylko podniesienie efektywności systemu aż o 50 %, ale także możliwość dokonania oszczędności poprzez wyrównywanie cykli pracy nadmienionych elementów wyposażenia. Intrygujące jest to, że jeżeli chodzi o nowoczesne, wysoce zaawansowane pompy ciepła, aspekt ten nie spoczywa na barkach właściciela systemu, a regulowany jest automatycznie. Oznacza to, że po włączeniu pompy do źródła zasilania, połączy się ona ze sprężarką, która pracowała podczas ostatniej sesji przez mniejszą ilość godzin, a co za tym idzie – jest w mniejszym stopniu wyeksploatowana. Automatyka w przypadku dwustopniowych pomp ciepła to nie tylko sprawne zarządzanie komponentami uzupełniającymi, ale także możliwość szybszego dogrzania poszczególnych pomieszczeń obiektu mieszkalnego. Podczas srogiej zimy lub wyjątkowo nieprzyjemnej jesieni użytkownik wymusić może pracę systemu z włączonymi obydwoma sprężarkami, co z kolei przełoży się na szybsze wygenerowanie oraz sprawniejsze rozprowadzenie ciepła po domu lub mieszkaniu. Omawiane rozwiązanie jest więc nie tylko łatwe w obsłudze i wydajne, ale pozwala znacznie przyjemniej spędzać czas we wnętrzu własnych czterech ścian, nie obawiając się o świszczący za oknem wiatr czy sięgające parapetu hałdy śniegu. Dopóki nie będziemy zmuszeni udać się na zewnątrz, możemy liczyć na maksimum komfortu oraz jakże przyjemnego ciepła!

Kategorie:
Słowa kluczowe: pompa ciepła
artykuł wyświetlono: 2926 razy