Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Najważniejsze kryteria, które przybliżą Cię do zakupu idealnej bramy garażowej

2017-04-24

Wybór bramy garażowej to inwestycja na lata. Koszty zakupu bramy też nie są najmniejsze, dlatego warto dobrze przygotować się do zakupu, aby uniknąć często popełnianych błędów, które wpływają nie tylko na wygodę korzystania z garażu.

Zakup bramy garażowej to nie lada wyzwanie, zwłaszcza gdy nie do końca mamy jasno sprecyzowane nasze oczekiwania i posiadamy ograniczony budżet. Ale jest nadzieja i dla tych, co kompletnie nie mają pomysłu na swoją bramę garażową lub muszą zmieścić się w określonych widełkach cenowych – wiele firm oferuje nie tylko cieszące się wyjątkową popularnością nowoczesne bramy segmentowe, ale także nieco tańsze i równie funkcjonalne bramy garażowe dedykowane do budynków wolnostojących czy popularnych blaszaków.

Główne kryteria doboru bramy garażowej

Po pierwsze decydującym kryterium wyboru bramy garażowej jest jej rodzaj, który pozwala dopasować konkretną bramę do przeznaczenia garażu, ilości miejsca na podjeździe czy stylistyki budynku. Wybierając bramę do garażu, warto także uwzględnić aspekt straty ciepła, jeżeli garaż stanowi część budynku mieszkalnego oraz ochronę przechowywanych w nim innych niż samochód przedmiotów nie tylko przed niską temperaturą, ale również wilgocią.

Decydując się na konkretny rodzaj bramy mamy do dyspozycji bramy tradycyjne oraz nowoczesne wersie, które często posiadają elektryczne sterowanie, co pozwala uniknąć konieczności ręcznego otwierania bramy, a aspekt ten jest nie tylko ważny, gdy nie rozpieszcza nas jesienna czy zimowa aura.

Aby uniknąć problemów związanych z nieodpowiednim wyborem bramy garażowej, warto polegać na poradach ekspertów w tej dziedzinie, którzy polecają:

Dopasowanie bramy do indywidualnych potrzeb

Tutaj decyduje wielkość garażu, ilość miejsca na podjeździe, ilość garażowanych samochodów (zawsze można, zamiast jednej dużej bramy zamontować dwie mniejsze) czy rodzaj garażu. Jeżeli skupimy się na tych kryteriach, szybko zyskamy przynajmniej zarys ogólnego wyglądu wymarzonej bramy garażowej, którą możemy później dopasować do elewacji budynku czy jego stylu. Warto zaznaczyć, że wyposażanie wolnostojącego blaszaka w designerską bramę mija się z celem i generuje spore koszty – estetyka podczas wyboru rodzaju bramy jest równie ważna, jak jej ogólna funkcjonalność. W najlepszej sytuacji są osoby, które dopiero budują dom – w takim wypadku można już na etapie projektu budynku dopasować otwór drzwi garażowych do wybranego rodzaju bramy, uwzględniając jej wielkość czy sposób otwierania.

Sposób otwierania bramy

To, w jaki sposób otwiera się brama garażowa, ma ogromny wpływ na naszą wygodę. Tradycyjne bramy dwuskrzydłowe, które otwierają się na zewnątrz, wymagają sporo miejsca wokół garażu i choć są dużo tańsze, często generują problemy z manewrowaniem na krótkim i wąskim podjeździe. W przypadku niewielkiej ilości przestrzeni przed garażem najlepiej zdecydować się na nowoczesne bramy segmentowe lub bramy roletowe. W przypadku dłuższego podjazdu możemy połączyć atrakcyjną cenę z funkcjonalnością i wybrać bramy uchylne.

Termoizolacyjność i dodatkowe funkcje

Wybór bramy ograniczającej straty energii w okresie grzewczym to konieczność w przypadku, gdy nasz garaż jest częścią budynku mieszkalnego i nie chcemy, aby uciekało przez niego ciepło z pomieszczeń. Jeżeli garaż spełnia także funkcje składziku na sprzęt sportowy i inne rzeczy warto zadbać także o ochronę pomieszczenia przed wilgocią. Na rynku znajdziemy także bramy ze specjalnymi zabezpieczeniami przed włamaniem, które pomogą chronić samochód przed kradzieżą.

Chcąc wybrać idealnie dopasowaną do indywidualnych potrzeb bramę garażową, warto polegać na doświadczeniu specjalistów i wybierać oferty gwarantujące także profesjonalny montaż zakupionej bramy i usługi doradcze na etapie jej doboru. Taki zakres usług zapewnia firma PHU Bianex , gdzie kupisz różnego rodzaju bramy garażowe w atrakcyjnych cenach. Już dziś zapoznaj się z ofertą sklepu Bianex, gdzie znajdziesz nie tylko bramy garażowe, ale także okna, drzwi, rolety wewnętrzne i zewnętrzne oraz wiele innych niezbędnych w każdym domu i mieszkaniu elementów wyposażenia.

Kategorie:
Słowa kluczowe: badania nowotwory profilaktyka
artykuł wyświetlono: 1361 razy