Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Czy warto wybrać strop typu filigran?

2016-08-28

Choć nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ zależy ona od wielu czynników, to warto wskazać te, które właśnie mogą spowodować, zdecydujesz się na zakup tego rodzaju stropu, uznając go za idealny dla Twojego projektu.

Strop jest niewątpliwie najważniejszą rzeczą w budowie domu. To on podtrzymuje całą konstrukcję domu, ściany, dach itp. Istotne jest, aby był solidny. Na tym nie można, a nawet nie wolno oszczędzać. W przyszłości, bowiem będzie miało to wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców.

Na czym to polega?

Strop filigran to nic innego jak wykonane według projektu cienkie płyty z ułożonym już zbrojeniem. Płyty te mają ok 5 – 7 cm grubości. Ich wymiary są różne. Uzależnione są najczęściej od możliwości transportowych. Przewozi się je na plac budowy, gdzie następnie montuje. Płyty przygotowane są idealnie, według określonego projektu. Każda z nich, zanim zostanie przewieziona na budowę, przechodzi kontrolę zgodności z projektem i wszelkimi innymi normami budowlanymi. Przy montażu, płyty opiera się na ścianach i podporach oraz wykonuje zbrojenie wieńca stropowego. Na koniec, po uprzednim zastosowaniu dodatkowych zbrojeń, układa się warstwę nadbetonu.

Czy warto stosować stropy filigran?

Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju dom budujesz. Strop typu filigran to zdecydowanie świetne rozwiązanie dla budynków o nietypowych kształtach. Właśnie taki strop oferuje możliwość dowolnego kształtowania. Zatem jeśli w Twoim domu pojawią się nietypowe bryły: półkola, trójkąty itp. to powinieneś wybrać właśnie taki rodzaj stropu. Kolejnymi zaletami stopu filigran jest zdecydowanie jego niewielka wysokość oraz dobra izolacja dźwiękowa, co z pewnością docenisz w późniejszym czasie.

Komu zlecić wykonanie stropu?

Żadna metoda budowlana nie pozostaje bez wad. Musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zamówienie takiego stropu, że do jego montażu niezbędny jest dźwig. Również wykonanie może nie być proste, ponieważ firm tym się zajmującym jest mało, a transportowanie materiałów z daleka może być kosztowne i nieopłacalne. Kolejna kwestia jest taka, że koniecznie należy powierzyć wykonanie takiego stropu sprawdzonej firmie, np. Md Budinvest. Ważne jest doświadczenie i wykwalifikowanie pracowników. Dzięki temu wiesz, że otrzymujesz dobry, sprawdzony produkt, zgodny z wszelkimi normami. Równie ważne jest także wykonanie zlecenia na czas. Nikt przecież nie lubi, gdy nie dotrzymuje się terminów. Dlatego też warto zaufać sprawdzonej już firmie z wieloletnim doświadczeniem na rynku.

Kategorie:
Słowa kluczowe: firanki, Okna, kuchnia, dom
artykuł wyświetlono: 1868 razy