Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Bramy i kurtyny przeciwpożarowe i dymowe – jak zabezpieczyć firmę przed pożarem

2016-06-27

Prowadząc własną działalność gospodarczą należy zadbać o bezpieczeństwo całego obiektu oraz pracowników. Bardzo ważne jest, aby zabezpieczyć wszystkie obiekty przed pożarem oraz szkodliwymi dymami. Współczesny rynek oferuje klientom szeroki wybór bram i kurtyn przeciwpożarowych oraz dymowych, które skutecznie chronią mienie przed pożarem. Ażeby wybrać odpowiednie produkty, należy zapoznać się z ich specyfikacją oraz właściwościami.


Bramy i kurtyny przeciwpożarowe

Wśród wielu tego typu produktów, na rynku występują bramy przeciwpożarowe pionowe oraz poziomie. Pierwszy z wymienionych typów montowany jest w przypadkach, gdy z obu stron otworu znajduje się odpowiednio dużo miejsca.

Takie bramy składają się z paneli ognioodpornych. Ich obsługa przebiega automatycznie, za pomocą odpowiednio skonstruowanych mechanizmów. Jako dodatkową opcję, można zamontować regulator prędkości zamykania. Ponadto obecnie klienci mają wybór bram jedno- do czteroskrzydłowych.

Pionowe bramy są stosowane, gdy dysponuje się odpowiednio wysokim nadprożem. Obecnie dostępne są bramy jedno- oraz wieloskrzydłowe.

W ofercie kurtyn przeciwpożarowych znajdują się kurtyny bramowe oraz okienne. Są one elastycznymi zamknięciami tych stref, które są najbardziej narażane na pożary. Ze względu na małe wymagania związane z montażem, można instalować je praktycznie w każdych otworach bramowych.

Kurtyny te działają poprzez czujniki wykrywające zagrożenie pożarowe. W jego przypadku, hamulec kurtyny zostaje zwolniony, przez co zamyka się strefa pożarowa. Na rynku dostępne są także kurtyny okienne – montuje się je w celu lepszego zabezpieczenia obiektu. Dzięki nim można zabezpieczać nie tylko hale  przemysłowe o dużym obszarze, ale także mniejsze pomieszczenia, w których zamontowane są okna. Kurtyny te dostępne są w wielu wariantach, dzięki czemu mogą zostać dopasowane do każdego okna. Dużą zaletą kurtyn przeciwpożarowych jest ich wygląd, który wpływa na estetykę całego pomieszczenia. Kurtyny okienne działają tak samo jak kurtyny bramowe.

Kurtyny dymowe

Podczas pożaru nie tylko ogień jest niebezpieczny dla całego przedsiębiorstwa. Równie groźny dla zdrowia oraz życia jest dym, który stanowi nieodzowny element pożaru. Aby zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa, warto zamocować kurtyny przeciwdymowe, które skutecznie zablokują rozprzestrzenianie się niebezpiecznego dymu. Wśród nich znajdują się kurtyny stałe oraz ruchome.

Stałe kurtyny dymowe montuje się w miejscach, w których jest taka konieczność, ale i możliwość. Ich zamontowanie sprawia, że dym nie przedostaje się do innych pomieszczeń oraz obszarów obiektu. Kurtyna ta ma także możliwość ukierunkowania dymu w stronę, która została wcześniej określona.

Kurtyny dymowe ruchome są zalecane w miejscach, gdzie niemożliwe lub utrudnione jest założenie kurtyny stałej. Są one modułowe - kilka pojedynczych elementów można połączyć w odpowiedni sposób, aby stworzyły ochronę większej powierzchni.

Takie kurtyny znajdują zastosowanie w budynkach użyteczności publicznej. Kurtyny przeciwdymowe działają tak jak bramy oraz kurtyny przeciwpożarowe. W przypadku zagrożenia, zwalnia się hamulec, przez co kurtyna się zamyka, blokując dymowi przepływ do dalszych pomieszczeń. Tego typu produkty oferuje – między innymi – firma Global System.

W celu zadbania o bezpieczeństwo swojego przedsiębiorstwa oraz przebywających w nim osób, warto montować bramy oraz kurtyny, które będą zapobiegały przedostawaniu się do dalszych obszarów pomieszczenia dymów oraz ognia. Dzięki temu, mogą mieć Państwo pewność, że szkody oraz zniszczenia związane z możliwym pożarem dotkną jedynie małego kawałka obiektu, nie narażając Państwa na utratę ważnych elementów produkcji czy też innych - będących na stanie firmy - urządzeń i narzędzi.

Kategorie:
Słowa kluczowe: szkło, stal, dom
artykuł wyświetlono: 974 razy