Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Znajomość BHP na budowie to nie wszystko

2016-03-14

Wydaje Ci się, że szkolenie pracowników budowy w tematyce BHP wystarcza? Nieprawda! Oprócz wiedzy, pracownik budowlany powinien mieć również zapewnione techniczne środki bezpieczeństwa na budowie, które zminimalizują szansę wypadku do minimum.


Zaplecze socjalne

Masz mało miejsca na budowie? Jeśli tak to najczęściej z braku miejsca ustawiasz kontenery socjalne dla pracowników jeden na drugim. Wraz z kontenerami, powinieneś zaopatrzyć się w schody kontenerowe, które pozwolą pracownikom w bezpieczny sposób dotrzeć do kontenera znajdującego się na wyższej kondygnacji „budowlanego miasteczka”.

Wykopy

Masz głębokie wykopy? Zabezpiecz ich krawędzie, aby nikt nie wpadł do dołu. Zaopatrz się również w odpowiednie, modułowe schody do wykopów, które pozwolą łatwo i bezpiecznie wejść i wyjść z wykopu. Dzięki modułowej budowie, mogą być one łatwo dopasowywane do potrzeb zarówno pod względem długości (zależnej od głębokości) jak i nachylenia.

Krawędzie budynków

Twoja inwestycja pnie się w górę z kolejnymi piętrami? Zabezpiecz pracowników przed upadkiem z wysokości montując system zabezpieczenia krawędzi EPS (specjalne barierki na krawędziach budynku czy otworów).

Jak widać, nie tylko wiedza pracowników o bezpieczeństwie jest ważna. Ważne są również techniczne środki, które zabezpieczą byt i pracę budowlańców na Twojej budowie. Bez nich nawet przy zachowaniu pełnej ostrożności i rozsądku, o wypadek nietrudno.

Jeśli temat zabezpieczeń jest Ci daleki, możesz skonsultować go z jednym lub kilkoma dostawcami takich rozwiązań, aby wybrać najlepsze z nich na Twoją budowę. Na pewno dostawca doradzi jakie środki należy zastosować bazując na informacjach o wielkości i charakterze Twojej inwestycji. Życie ludzie jest bezcenne i żadna cena nie powinna decydować o niezastosowaniu zabezpieczeń, które mogłoby skutkować śmiercią lub kalectwem pracownika.

Artykuł przygotowany przez firmę TLC Rental sp. z o.o. oferującą wynajem ogrodzeń tymczasowych, systemu krawędzi EPS, schodów tymczasowych.

Kategorie:
Słowa kluczowe: przetarg na regenerację skóry w nocy
artykuł wyświetlono: 1518 razy