Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Przecinarki tarczowe i taśmowe - różnice i podobieństwa

2017-07-21

Przecinarki różnego rodzaju są przydatne podczas wieku prac wykończeniowych i budowlanych. Czym różnią przecinarki tarczowe oraz taśmowych? Kiedy warto po nie sięgnąć?


Czym cechują się przecinarki tarczowe?

Piły tarczowe wyposażone są w obracające się zębate ostrza o okrągłym kształcie, a więc tarcze. Montuje się je stacjonarnie przy dużym stole, ale można niekiedy natrafić również na modele ręczne, które jednak posiadają silnik i stół. Przecinarki tarczowe mogą mieć wiele odmian - ukośnica, piła panelowa, ramieniowa czy wahadłowa. Znajdują zastosowanie m.in. podczas cięcia drewna, płyt i tworzyw sztucznych, a także niektórych metali np. aluminium i miedzi. To z jakimi materiałami radzi sobie piła tarczowa zależy w dużej mierze od mocy napędu oraz rodzaju zastosowanej tarczy. Im moc silnika jest większa, tym oczywiście łatwiejsze i płynniejsze jest cięcie materiałów, nawet tych nieco grubszych twardszych.

Co warto wiedzieć o przecinarkach taśmowych?

Przecinarki taśmowe są narzędziami bardzo prostymi, ale jednocześnie także i praktycznym. Wiele osób nie wyobraża sobie bez nich prac remontowych i nie tylko. Piły taśmowe pozwalają bowiem na szybkie i estetyczne cięcie drewna, niektórych metali i tworzyw sztucznych. Wykorzystywane są zarówno do cięcia dużych elementów, jak i wykonywania detali zdobniczych. W tym drugim przypadku szczególne znaczenie ma precyzja wykonania. Podczas cięcia dużych kawałków materiału przecinarkę taśmową może zastąpić klasyczna przecinarka tarczowa, ale już podczas prac precyzyjnych piły taśmowe są w zasadzie niezastąpione. Jednak sam zakup przecinarki taśmowej to nie wszystko. Oprócz tego należy bowiem zadbać także o zakup wysokiej jakości taśm tnących. Wielokrotnie to właśnie one mają kluczowe znaczenie dla jakości cięcia. Najlepiej sięgać po taśmy zalecane przez samego producenta, chociaż czasem te tańsze też sprawdzają się nieźle. Poza tym zawsze też na precyzję prac wpływa doświadczenie i umiejętności obsługującej klasyczną przecinarkę taśmową.

Kategorie:
Słowa kluczowe: mieszkanie, dom, lokalizacja, rynek
artykuł wyświetlono: 3091 razy