Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Najczęściej występujące urządzenia w armaturze przemysłowej

2017-07-27

Urządzenia wchodzące w skład armatury przemysłowej znajdują swoje zastosowanie w prawie każdej gałęzi przemysłu, m.in. w przemyśle wodnym, spożywczym, ciepłowniczym, gazowym, chemicznym, energetycznym, hutniczym oraz górniczym. A o jakich urządzeniach mowa? W dziedzinie armatury przemysłowej zetkniesz się z takimi sprzętami jak m.in.  zawory, zasuwy, przepustnice oraz przyłącza. Zapoznaj się z ich charakterystyką.

Zawory

Zawory to jedne z najpowszechniejszych urządzeń, które spotkasz w miejscach pracy związanych z przemysłem. Dzielą się na są zawory zaporowe i zwrotne, a te z kolei – na grzybkowe, klapowe, kulowe oraz płytkowe. Najczęstszym zastosowaniem zaworów jest funkcja regulacyjna i zaporowa, a także dławienie, zwrot i bezpieczeństwo. Biorąc pod uwagę typy zaworów, możesz zetknąć się z zaworami regulacyjnymi, redukcyjnymi, gniazdowymi, elektromagnetycznymi, membranowymi oraz dotyczącymi bezpieczeństwa.

Zasuwy

Zasuwy to urządzenia armatury przemysłowej, które mają za zadanie odcinać dostęp wody i innych cieczy, powietrza, pary, gazów oraz czynników szkodliwych chemicznie. Znajdują swoje zastosowanie głównie w przemyśle energetycznym, ciepłowniczym, górniczym oraz chemicznym Można sklasyfikować rozmaite typy zasuw, m.in. klinowe, nożowe albo wysokociśnieniowe.

Przepustnice

Przepustnice służą do regulacji transportu wody lub innego medium (np. powietrza) za pomocą ruchu części zwanej łopatką. Ich przeznaczeniem jest instalacja na rurociągach poziomych, pionowych albo skośnych. Najpopularniejszymi rodzajami przepustnic, które wręcz zmonopolizowały ten rynek, są przepustnice mimośrodowe (dwumimośrodowe i trójmimośrodowe), centryczne i zwrotne.

Przyłącza

Przyłącza to części, które dzielą się zazwyczaj na takie rodzaje jak: kołnierzowe, wspawalnicze i gwintowe – to najczęściej wykorzystywane urządzenia tego typu. Innymi rodzajami przyłączy nieco rzadziej używanymi, ale zawsze, są te międzykołnierzowe oraz zgrzewne.

Armatura przemysłowa – jak kupować?

Jeśli masz w planach kupno urządzeń armatury przemysłowej, zwróć uwagę na to, czy ich części zamienne można zakupić bezproblemowo, praktycznie "od ręki". Jest to ważne o tyle, że wymiana części ma wpływ na zmniejszenie opłat użytkowania oraz czasu serwisowania. W przeciwnym razie, gdy okaże się, że kupiłeś niewłaściwe lub wadliwe urządzenie, może to oznaczać nawet wstrzymane prac produkcyjnych w Twojej firmie. Warto więc przemyśleć dokładnie zakup.

Kategorie:
Słowa kluczowe: kredyt gotówkowy pasje
artykuł wyświetlono: 1044 razy