Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Firany w kuchni, tak czy nie

2015-08-13

Kuchnia to specyficzne i wyjątkowe miejsce w domu. To tu gotuje się i przygotowuje codziennie posiłki dla całej rodziny. Czasami prace kuchenne zajmują mnóstwo czasu i energii, zwłaszcza w dni przedświąteczne oraz w czasie różnych uroczystości rodzinnych. Kuchnię przeważnie urządza się w sposób bardzo praktyczny i funkcjonalny, aby przyrządzanie potraw było jak najprostsze, szybkie i bezproblemowe.


Okna kuchenne to również często przestrzeń użytkowa. Parapety służą do uprawy ziół, by w razie potrzeby mieć świeże przyprawy, czasami na oknach stawia się również doniczki z miniaturkami warzyw i owoców, które również są chętnie wykorzystywane w kuchni.

Kuchnia to także pomieszczenie, które wymaga systematycznego wietrzenia, czyli ciągłego otwierania okna, dlatego część osób uważa, że firany na kuchennych oknach to rzecz zbędna, która tylko utrudnia dostęp do okna. Jednak firanki w kuchennych oknach, to nie tylko dekoracja, ponieważ odpowiednio dobrane i zamontowane mogą pełnić także ściśle określone, przydatne role.

I tak, po pierwsze chronią pomieszczenie przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzaniem, zwłaszcza, gdy posiadamy wystawę południową lub zachodnią. Po drugie stanowią dyskretną barierę przed wścibskim okiem sąsiadów bądź przechodniów na ulicy. Oprócz tego są idealną dekoracją okienną, która dodaje uroku, szyku i sprawia, że wnętrze jest bardziej przytulne i przyjemne. Kolejnym plusem, jest częściowe zabezpieczenie przed owadami latającymi oraz oddzielenie przestrzeni okiennej od reszty kuchni.

Firany do kuchni można dobrać tak, aby nie przeszkadzały w codziennych pracach przy przygotowywaniu posiłków. Ciekawym rozwiązaniem są na przykład zazdrostki lub firany makarony, które są dość praktyczne, a przy okazji ładnie prezentują się na oknach. Dobrym pomysłem jest także powieszenie firan panelowych lub rolet rzymskich. Takie rozwiązanie może spełnić oczekiwania i zadowolić praktycznie każdego użytkownika, gdyż są bardzo funkcjonalne, a przy okazji pięknie zdobią okno.

Pomoc przy napisaniu artykułu – sklep internetowy z firankami firaneo.pl

Kategorie:
Słowa kluczowe:
artykuł wyświetlono: 1697 razy