Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Czym się kierować przy wyborze blachodachówki?

2016-11-17

Blachodachówka jest materiałem, wykorzystywanym do pokrycia dachu, które jest wykonane ze stali. Jeden arkusz blachodachówki wynosi około 6 m2. Ten materiał jest ceniony ze względu na jakość adekwatną do ceny a także jej lekkość. Na co jednak trzeba zwrócić uwagę, żeby takiego zakupu nie żałować?

 

Przede wszystkim najważniejszy jest rdzeń stalowy. Jego grubość świadczy nie tylko o trwałości blachodachówki, ale przede wszystkim o jej jakości. Grubość nie powinna być cieńsza niż 0,5 cm. Warto przy tym pamiętać, że blachodachówka jest sumą kilku rodzajów stali. Najlepiej dla firmy było by, gdyby miała własną hutę, gdzie mogłaby kontrolować jakość produkowanej blachodachówki.

Kolejnym istotnym elementem jest grubość blachy. Czym grubość jest większa, tym bardziej można pozwolić sobie na produkcje większych arkuszy blachodachówki, nawet do 8,2 m. Świadczy to też o jej trwałości. Często można się spotkać ze zjawiskiem, gdy blachodachówka jest w bardzo konkurencyjnej cenie do reszty, za czym może się kryć to, że jest dużo cieńsza.

Ochronne warstwy blachodachówki, przedłużają jej żywotność a także zwiększają jej odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne warunki . Może być ona pokryta: powłoką antykorozyjną, farbą gruntującą lub powłoką organiczną. Wykorzystywane jest też zabezpieczenie cynkowe. Te środki sprawiają, że blachodachówka ma również odpowiedni kolor. Odpowiednio zastosowane środki sprawią, że materiał będzie odporny na korozje i odbarwienia a także na odpryski, łuszczenie, pęknięcia a nawet uszkodzenia mechaniczne.

Aby mieć pewność, że nie tracimy pieniędzy warto zwrócić uwagę na warunki gwarancji. Czy obejmuje ona takie aspekty jak: czas gwarancji (na najlepsze blachodachówki istnieje gwarancja zawierana nawet na 50 lat), a także szczegółowe aspekty jakie będą rozpatrywane przy zgłaszaniu ewentualnej reklamacji. Zdarza się, że gwarancja dotyczy tylko jednego aspektu np. trwałości koloru albo trwałości blachy). Warto prześledzić skrupulatnie warunki gwarancji.

 

Ostatnim istotnym aspektem jest odpowiednia dokumentacja. Deklaracja Właściwości Użytkowych gwarantuje nam, że dany produkt spełnia wszelkie niezbędne wymagania potrzebne do bezpiecznego korzystania. Także etykieta jest dokumentem ukazującym wszystkie interesujące kwestie dotyczące blachodachówki takie jak grubość rdzenia blachy czy wykorzystane ochronne warstwy. Jeśli nie ma zamieszczonych takich informacji to powinien nam ich udzielić sprzedawca.

Kategorie:
Słowa kluczowe: konkurs dla kobiet loreal podkłady
artykuł wyświetlono: 910 razy