Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Szukasz opału na zimę? Zobacz, co powinien zaoferować Ci sklep

2015-11-22
Wielkimi krokami zbliża się zima. W wielu gospodarstwach domowych rozpoczął się sezon grzewczy, a wraz z nim coroczny dylemat: gdzie kupić opał? O ile większość konsumentów jest świadomych jakości, jaką musi posiadać opał, o tyle niewielu z nas jeszcze wie, że w tym zakresie może stawiać na nietuzinkowe rozwiązania. Jakie? Sprawdźmy.


Jakość przede wszystkim!

W zakresie wyboru paliwa cieplnego nadal liczy się przede wszystkim jakość. To przecież ona decyduje o tym, czy węgiel będzie się dobrze palił, a nam będzie ciepło. Dlatego też w pierwszej kolejności udając się do składu opału pytamy o pochodzenie węgla oraz jego kaloryczność. Oceniamy również jego jakość – sprawdzamy wielkość ziaren, wilgotność węgla oraz staramy się dociec, jaką spiekalnością odznacza się wybrane przez nas paliwo. A przecież jako konsumenci mamy prawo do żądania certyfikatów na dany opał, który poświadczałby ich jakość i właściwości.

Każdy sprzedawca opału powinien mieć certyfikaty, które poświadczałyby jakość i parametry danego paliwa. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to niezwykle istotne, dlatego wszystkie oferowane u nas produkty mają takie certyfikaty, którymi możemy okazać się za każdym razem, gdy klient o nie pyta – mówi Mateusz Miczuga z serwisu icieplo.pl, za pośrednictwem którego od niedawna można kupić opał.

Zazwyczaj po dokonaniu transakcji opał jest nam przywożony pod dom i na tym kończy się nasz kontakt ze skupem. A przecież teraz trzeba być o krok przed potrzebami klienta.

Jak to się ma do węgla?

Przede wszystkim lubimy mieć zagwarantowaną jakość i możliwość zwrotu zamówionego towaru. Coś, co jeszcze jakiś czas temu wydawało się niemożliwe, teraz staje się normą. Na stronie icieplo.pl czytamy:

„Kupując węgiel w naszym sklepie masz pewność, że jeśli zamówiony produkt nie sprosta Twoim oczekiwaniom, zostanie on odebrany na nasz koszt! 
Jako pierwsi w Polsce jesteśmy pewni swoich produktów i nie boimy się o tym otwarcie informować.

Dodatkowo gwarantujemy rozpatrzenie Twojej reklamacji w ciągu 48 godzin. Bezpłatnie dostarczymy całkiem nową partię węgla.”

Chodzi również o to, że skupy wychodzą naprzeciw potrzebom klientów i oprócz opału najwyższej jakości oferują mu również rozwiązania idealnie skrojone do jego potrzeb. Czyli co?

Zauważyliśmy, że jeśli chodzi o zakup opału, to ogromnym problemem jest jego wniesienie do kotłowni. Większość skupów oferuje transport opału i dowiezienie go pod dom. Na tym kończy się ich rola. Postanowiliśmy pójść o krok dalej i zaoferować klientom wniesienie opału. – dodaje Mateusz Miczuga z portalu iCieplo.pl.

Ale wniesienie opału to nie wszystko, paleta rozwiązań, jakie oferują nowoczesne składy. Do udogodnień należą również specjalnie zaprojektowane worki (dzięki którym opał można nie tylko łatwo transportować, ale i przechowywać w różnych warunkach atmosferycznych).

Utylizacja popiołu nie na własną rękę?

Zmorą właścicieli domów jest również utylizowanie powstałego po spalaniu węgla popiołu. Wielu z nas ze względu na ograniczoną pojemność kontenerów na śmieci, zmuszonych jest do jego magazynowania przez określony czas. Nowoczesne serwisy oferujące opał, proponują swoim klientom również usługę wynoszenia oraz utylizowania popiołu.

Obecnie tego typu usługa dostępna jest na terenie Wielkopolski, ale pracujemy nad zwiększeniem obszaru jej dostępności. Cała procedura jest prosta. Do każdego zamówionego opału dokładamy specjalne worki na popiół i jeśli klient chce to przy kolejnej dostawie opału wynosimy oraz utylizujemy popiół. – mówi Mateusz Miczuga.

W czasach, gdy liczy się kompleksowa obsługa oraz rozwiązania skrojone na miarę składy opału musza ze sobą konkurować rozwiązaniami. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na zakup opału w miejscu, które nie tylko dostarczy najwyższej jakości opał prosto do kotłowni, ale również  odbierze popiół i zaoferuje stałą opiekę konsultanta oraz przejrzyste warunki transakcji. Takie podejście to korzyść obopólna – zarówno dla składu, jak i klienta, który dostaje pełen pakiet rozwiązań.

Kategorie:
Słowa kluczowe:
artykuł wyświetlono: 1358 razy