Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Pranie tapicerki samochodowej

2015-07-28

W naszym domu czy mieszkaniu co tydzień sprzątamy, aby przyjemnie się nam mieszkało. Czy jednak w naszym samochodzie również panuje porządek? Gruntowne sprzątanie samochodu, połączone z praniem tapicerki samochodowej sprawi, że przyjemnie będzie się nam jeździć. Szczególnie ważne jest to dla osób, którym samochód służy do pracy.

Jak wyczyścić plamy na samochodowej tapicerce?

Tapicerkę w samochodzie  łatwo zaplamić, zwłaszcza jeżeli mamy nawyk picia bądź jedzenia w samochodzie. Jeżeli zaś w samochodzie przewożone są dzieci, wówczas plamy są nieuniknione, nawet przy zachowaniu największej uwagi. Na szczęście z problemem plam można sobie łatwo poradzić, a samochód przede wszystkim powinien być dla nas użyteczny.  Przede wszystkim warto usuwać plamy na bieżąco i nie dopuścić do ich wniknięcia w głąb tapicerki. Co jakiś czas warto oddać nasz samochód w ręce profesjonalistów i im powierzyć kompleksowe czyszczenie tapicerki samochodowej. 

Dlaczego warto skorzystać z usługi profesjonalnego prania tapicerki samochodowej?

W czasie prania tapicerki w samochodzie ważne jest, by nie dopuścić do jej przemoczenia, bowiem może to skutkować wystąpieniem pleśni bądź grzybów, które lubią rozwijać się w wilgotnym środowisku. Ponadto przemoczona i niewysuszona tapicerka może brzydko pachnieć. Pierwszym etapem czyszczenia tapicerki w samochodzie jest dokładne jej odkurzenie. Potem pokrywana jest specjalnym preparatem do prania ekstrakcyjnego, który rozpuszcza wszelkie zanieczyszczenia, usuwane następnie przy pomocy odkurzacza piorącego. Po usunięciu zanieczyszczeń tapicerka jest płukana z użyciem środka zmiękczającego, który jednocześnie zabezpiecza ją przed ponownym wnikaniem zabrudzeń. Przy wykorzystaniu metody prania ekstrakcyjnego tapicerka w samochodzie schnie około kilku godzin, gdyż nie jest przemoczona, co może zdarzyć się przy próbie jej samodzielnego czyszczenia. 

Regularne pranie tapicerki samochodowej Wrocław jest ważne przede wszystkim w samochodach, które są intensywnie eksploatowane, takich jak samochody służbowe czy taksówki. Warto jednak zadbać o odpowiedni wygląd tapicerki także w prywatnych samochodach.

Kategorie:
Słowa kluczowe:
artykuł wyświetlono: 2214 razy