Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Pomysł na mozaikę

2018-05-28

Mozaika po latach znów wraca do łask. Pojawia się coraz częściej w naszych domach. Dziś można ją spotkać już nie tylko w łazience ale również w kuchni, w przedpokoju, w sypialni a nawet w salonie. Zobacz jak mozaika podbiła serca Polaków.

Mozaika na podłodze i na ścianach

Mozaika to materiał, który doskonale sprawdza się zarówno na podłodze jak i na ścianach. O tym, gdzie będzie lepiej wyglądała i jak powinna być ułożona decyduje wiele czynników. Pierwszym z nich jest materiał z jakiego jest wykonana. Na ścianach doskonale prezentują się mozaiki szklane i ceramiczne. W przypadku podłóg lepiej wybrać szklane modele, ale świetnie sprawdzają się także mozaiki wykonane z kamienia lub drewna. Kolejnym ważnym elementem jest wielkość poszczególnych elementów mozaiki. Na podłodze lepiej sprawdzi się mozaika z dużych części. W przypadku mozaiki ściennej świetnie wyglądają również takie z bardzo małych elementów.

Mozaika w łazience

Jednym z miejsc, gdzie najczęściej można spotkać mozaikę jest łazienka. Jeszcze kilkanaście lat temu pojawiała się głównie na podłodze, a niekiedy stosowano ją do obudowania wanny lub brodzika. Obecnie mozaika zmieniła się z głównego materiału wykończeniowego w element ozdobny. Coraz częściej jest stosowana tylko w niewielkich ilościach dla wyodrębnienia części łazienki np. podkreślenie miejsca, gdzie znajduje się wanna lub prysznic. Czasami pojawia się również jako element mający na celu stworzenie dekoracyjnego uzupełnienia płytek ceramicznych.

Mozaika w kuchni

Mozaika szklana w kuchni nie jest tak popularna jak w łazienkach, niemniej jednak pojawia się tam. Najczęściej jest układana na ścianie znajdującej się między dolnymi a górnymi szafkami kuchennymi. Dzięki swoim właściwościom – wodoszczelności, odporności na wysoką temperaturę oraz łatwości w utrzymaniu w czystości doskonale chroni ściany w newralgicznych miejscach np. nad zlewozmywakiem czy kuchenką gazową. W niektórych domach można spotkać także mozaikę wykorzystywaną w niestandardowy sposób np. wykonane są z niej blaty robocze.

Mozaika w salonie

Mówiąc o mozaice zazwyczaj mamy na myśli małe elementy – kwadratowe, prostokątne lub sześciokątne, w jednym lub kilku kolorach. Warto jednak wiedzieć, że obecnie można kupić mozaiki składające się z elementów w różnym kształcie i o wielu kolorach, które po ułożeniu tworzą piękne obrazy lub napisy. Takie właśnie mozaiki świetnie wyglądają w pokojach np. w salonie czy w sypialni. W sklepach dostępnych jest wiele gotowych mozaik, które układają się w kopie obrazów i grafik lub cytatów. Jeśli zależy nam jednak na niepowtarzalności można zgłosić się do producenta z prośbą o przygotowanie indywidualnej kompozycji.

Dziś mozaika nie kojarzy się już wyłącznie z podłogą publicznych basenów, ale przede wszystkim z eleganckim wykończeniem domowych wnętrz. Ma na to wpływ nowa moda na ozdoby wykonane z drobnych mozaik, ale także znacznie większa dostępność tego materiału.

Kategorie:
Słowa kluczowe: mozaika szklana
artykuł wyświetlono: 845 razy