Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Nowoczesna podłoga z żywicy

2018-06-26

Sposobów na pokrycie podłogi jest wiele. Tak wiele, jak wiele opracowano rozwiązań technologicznych. Od najstarszych, do których używa się tradycyjnych materiałów, stosowanych od wielu setek, a nawet tysięcy lat. Po wynalazki ostatnich dekad. Sposobem wyróżniającym się jest stosowanie żywic syntetycznych.

Posadzki z żywic na początku stosowano tylko w przemyśle. Z hal fabrycznych i magazynów migrowały do pomieszczeń mieszkalnych, biur i urzędów. Wreszcie żywice syntetyczne zaproszono na salony.

Oto trochę faktów z zakresu posadzek żywicznych.

I. Zalety kontra wady
Są trzy punkty, dla których warto skorzystać z oferty, jaką są podłogi wykonane z żywicy.

 1. niezwykła łatwość, z jaka można utrzymać podłogę w czystości,
 2. wysoki połysk powierzchni uzyskiwany bez dodatkowych zabiegów,
 3. powierzchnia podłogi nie posiada szwów (oprócz tych zaplanowanych).
  Małą niedogodnością jest matowienie powierzchni podczas intensywnego ponadnormatywnego użytku.


II. Podział ze względu na grubość warstwy użytkowej

 1. Cienkowarstwowe − do pomieszczeń o małym natężenie ruchu. Grubość warstwy żywicy dochodzi do jednego milimetra. Nakładana jest narzędziami malarskimi. Chłonna warstwa podkładu absorbuje płynną żywicę. Sypialnie są najlepszym przykładem pomieszczenia, gdzie można zastosować ten typ posadzki.
 2. Pośredniej grubości − dobra do kuchni lub łazienki. Grubość warstwy nawierzchniowej dochodzi do czterech milimetrów. Niestety dość gruba warstwa intensywnie eksploatowana lekko matowieje w miejscach wzmożonej eksploatacji. Nadrabia za to wytrzymałością.
 3. Mineralne − połączenie bezbarwnej żywicy z mineralnym surowcem daje niesamowite wręcz efekty eksperymentalnego designu z niewiarygodną wytrzymałością. Niezrównana na ciągi komunikacyjne: korytarze i klatki schodowe.


III. Rodzaje żywic wykorzystywanych do wykonania podłóg

 1. żywica epoksydowa − nie wykazuje się ona tak idealnym połyskiem i gorzej znosi ekspozycję na promieniowanie ultrafioletowe. Tę niedyspozycję można zniwelować poprzez pokrycie żywicy warstwą odpornego lakieru.
 2. żywica poliuretanowa − o wiele wytrzymalsza bez stosowania dodatkowych środków zabezpieczających. Dostępna również w wersji matowej.

  Żywica poliuretanowa charakteryzuje się znacznie wyższą odpornością na operację promieni UV, przez co nie traci kolorów nawet w bardzo nasłonecznionych pomieszczeniach.

Więcej informacji na temat posadzek żywicznych znajdziesz na stronie disztung.com (zdjęcie z tejże strony).

Kategorie:
Słowa kluczowe: podłoga z żywicy
artykuł wyświetlono: 684 razy