Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Najważniejsze wskazówki dla kupujących po raz pierwszy na rynku nieruchomości

2018-04-13

Jesień to tradycyjnie pora roku, kiedy rynek nieruchomości odradza się po letniej przerwie wakacyjnej

Jesień to tradycyjnie pora roku, kiedy rynek nieruchomości odradza się po letniej przerwie wakacyjnej. Łatwo poczuć się przytłoczonym zadaniem znalezienia swojego pierwszego domu, dlatego poznaj kilka pomocnych wskazówek, które pomogą ci w procesie kupowania swojej pierwszej nieruchomości, domu lub mieszkania.

Oszczędzaj

Sprawdź, ile gotówki jesteś w stanie zaoszczędzić w każdym miesiącu i zastanów się nad konfiguracją płatności w ten sposób, aby pewna suma przesyłana była bezpośrednio z rachunku bieżącego na konto oszczędnościowe, aby uniknąć pokusy wydawania pieniędzy.

Pokaż, że jesteś odpowiedzialny

Stworzenie dobrej historii kredytowej i pokazanie, że jesteś odpowiedzialny w kwestii finansów, będzie ważne, jeśli chodzi o zawarcie umowy kredytu hipotecznego, więc jeśli nie jesteś zbyt sumienny, jeśli chodzi o spłatę długów, takich jak karty kredytowe, upewnij się, że zmieniasz teraz swoje przyzwyczajenia.

Rozważ wszystkie koszty

Być może zastanawiałeś się nad depozytem, ale co z pozostałymi kosztami, takimi jak firmy przeprowadzkowe, agenci nieruchomości i opłaty geodezyjne, koszty transportu i podatki? Kupujący domy czy mieszkania nie doceniają zazwyczaj kosztów związanych z przeprowadzką, szczególnie, gdy dokonują tej inwestycji po raz pierwszy.

Wybierz mądrze kredyt hipoteczny

Poruszanie się po labiryncie hipotecznym może wydawać się dość zniechęcające, jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś - ale dobrą wiadomością jest to, że nadal dostępnych jest wiele ofert o niskiej stopie procentowej. Przy wyborze kredytu hipotecznego należy mieć na uwadze ogólny koszt transakcji, a nie tylko stopę procentową. Chociaż szczególnie niska stawka może przyciągnąć twoją uwagę, pamiętaj o wszelkich opłatach, które również wiążą się z transakcją.

Zbadaj ceny w wybranym obszarze

Wykorzystaj w pełni witryny z nieruchomościami, aby dowiedzieć się, jakie są ceny w wybranej przez ciebie okolicy, aby zdać sobie sprawę, czy to, czego szukasz, jest realistyczne w twoim budżecie.

Poznaj lokalnych agentów nieruchomości

Nawet jeśli nie jesteś jeszcze gotowy do zakupu, warto porozmawiać z agentami nieruchomości w okolicy, aby dowiedzieć się, co jest dostępne. Dobre relacje z lokalnym agentem nieruchomości mogą również pomóc w informowaniu cię, gdy pojawi się idealny dom czy mieszkanie.

Negocjuj ceny

Jeśli idziesz drogą targowania się, najpierw dokonaj rozeznania, które pomoże ci wzmocnić twoją argumentację i upewnij się, że to, o co prosisz, jest rozsądne. Uprzejmość podczas targowania się również może być pomocna. Ale przygotuj plan awaryjny, jeśli odpowiedź brzmi "nie".

Bądź przygotowany na kompromis

Niezależnie od tego, czy jest to lokalizacja, wielkość nieruchomości, czy też nowy dom, który jest bardziej ‘do remontu’ niż pierwotnie myślałeś, wyrażenie chęci do kompromisu może mieć znaczenie, jeśli chodzi o zakup pierwszego domu.

Jeśli poszukujesz nowoczesnych i atrakcyjnych, a przy tym niedrogich nieruchomości w okolicy Poznania, odwiedź stronę internetową www.mieszkaniawbiedrusku.pl i poznaj ofertę dewelopera. Być może mieszkanie w kompleksie domów jednorodzinnych jest czymś, czego szukałeś!

Kategorie:
Słowa kluczowe: nieruchomości
artykuł wyświetlono: 816 razy