Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Najnowsze trendy w świecie tapet

2018-02-25

Tapetowanie mieszkań było bardzo modne w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych potem natomiast na pewien czas praktycznie go w naszym kraju zaniechano i ten rodzaj ozdoby pojawiał się niezmiernie rzadko. Wszystko wskazuje jednak na to, że obecnie tapety przeżywają swój wielkie renesans!

Tapety kiedyś a tapety dziś!

Nie da się ukryć, że tamtejsze i współczesne egzemplarze łączy niewiele poza nazwą. Kiedyś nie można było niestety powiedzieć o tym, by były to dekoracje wysokiej jakości, czasami wystarczyło, że dziecko na chwilę dorwało się do ściany, by już za chwilę była ona prawie naga, o tapecie natomiast nie pozostawało wiele. Trzeba też podkreślić, że do wyboru było niegdyś bardzo niewiele egzemplarzy. Gdyby ktoś przeszedł się po mieszkaniach w jednym tylko bloku z wielkiej płyty, na pewno by się okazało, że w kilu mieszkaniach znajduje się ten sam lub prawie identyczny model tapety.

Dzisiaj jednak wszystko wygląda już zupełnie inaczej. Okazuje się, że tapety wykonuje się z ponadprzeciętną dbałością o detale, używając w tym celu wyłącznie najwyższej jakości materiałów i stosując innowacyjne techniki. Dlatego też wyróżniają się one ponadprzeciętną trwałością i solidnością wykonania. W efekcie dekorują one przestrzenie przez wiele lat, pozostając niezmiennie w idealnym stanie – dokładnie takim, jak w dniu zakupu.

Ich popularność w ostatnich sezonach bardzo wzrosła, widać to choćby po tym, ile egzemplarzy sprzedaje się w prestiżowym sklepie internetowym www.fototap.pl. Ale ten fakt nikogo nie powinien dziwić, skoro mamy dziś do czynienia z tak genialnymi, zaprojektowanymi z wielką dbałością o każdy szczegół modelami!

Warto wspomnieć od razu kilka słów na temat ich montażu. Wielu osobom bowiem wydaje się, że jest to czynność raczej trudna i skomplikowana, wymagająca specjalistycznych umiejętności. Klienci nierzadko martwią się, że będą musieli w tym celu poszukiwać fachowców, którzy wykonają za nich to zadanie. Nic bardziej mylnego! Dzisiejsze modele są bowiem tak wykonane, że ich montaż to czysta przyjemność, kwestia bardzo prosta i z całą pewnością taka, która wiele czasu nikomu nie zajmie.

Co jest dziś modne?

Okazuje się, że ogromnym powodzeniem cieszą się aktualnie te egzemplarze, które przedstawiają faktury różnych (zwykle bardzo naturalnych)  materiałów. Mowa między innymi betonie, korku, sznurku, drewnie czy też cegle. Bardzo dobrze komponują się one na przykład tam, gdzie panuje styl loftowy, vintage czy też industrialny. Warto umieścić je na przykład na ścianach przedpokoju, sypialni czy też pokoju dziennego – na pewno efekt będzie znakomity!

Nie możemy zapominać także o motywach florystycznych, które nadal są na topie. Nie mamy tu jednak na myśli nudnych, banalnych raczej wzorów rodem z lat osiemdziesiątych. Dziś stawia się na niezwykle interesujące wydana tapet z roślinnymi motywami – tak, by stawały się one idealnym uzupełnieniem wnętrza urządzonego w klimacie retro, rustykalnym czy też prowansalskim.

Orientalne wzory także wchodzą w grę. Dlaczego? Coraz więcej podróżujemy ,stajemy się bez wątpienia obywatelami świata, nasz glob natomiast już dawno stał się jedną wielką wioską z mieszkającymi się kulturami. To właśnie z licznych podróży bądź też na skutek inspirowania się różnorakimi pomysłami Polacy decydują się na to, by wnętrza ich domów i mieszkań ozdabiały dekoracyjne mozaiki będące w istocie tapetami ściennymi.

W świecie tapet pojawiło się niedawno także inne, niezwykle ciekaw rozwiązanie. Okazuje się, że cieszy się ono niemałym powodzeniem. O co chodzi? To modle z nadrukowanymi liczbami bądź też literami – są niezwykle interesujące i z całą pewnością zwracają na siebie uwagę. Trzeba jednak pamiętać o tym, iż gdy się na nie zdecydujemy, nie możemy łączyć ich z meblami i dodatkami w printy, bo mielibyśmy efekt kiczu i chaosu aranżacyjnego, a z całą pewnością nie o to nam chodzi.

Ostatnimi czasy cały świat oszalał na punkcie trójwymiaru – oczywiście w świecie tapet nie mogło być inaczej! Trudno zatem dziwić się temu, że klienci tak bardzo często decydują się na zakup modeli 3d. Wspaniale prezentują się one na powierzchni ściany, robią ogromne wrażenie na obserwatorach, prócz tego zaś sprawiają, że pomieszczenie optycznie wydaje nam się znacznie większym niż w rzeczywistości. Dzieje się tak dlatego, że z naszym mózgiem toczy się tu swego rodzaju zabawa – to, co znajduje się na powierzchni ściany, odbieramy jako bardzo nam bliskie, mamy wrażenie, że jest na wyciągnięcie ręki.

Co z tapetami skierowanymi do najmłodszych odbiorców .O nich także wspomnimy! Okazuje się bowiem, że w końcu przestało istnieć sztuczne rozgraniczenie na różowe tapety do pokoików dziewczynek oraz niebieskie dla chłopców. Dzisiaj bowiem kolorów do wyboru jest znacznie więcej, ponadto zaś mamy do czynienia  z niezwykle interesującymi printami. Nie jest z całą pewnością banalnie, jest pięknie! Szukasz inspiracji? Interesujące propozycje obrazów znajdziesz na www.fototap.pl/tapety!

Kategorie:
Słowa kluczowe: tapety, fototapety
artykuł wyświetlono: 1600 razy