Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Najlepsza pilarka łańcuchowa do zastosowań amatorskich

2016-07-06

Jeśli masz ogród lub działkę z sadem, z pewnością docenisz wygodę oferowaną przez nowoczesne pilarki łańcuchowe. Obecnie na rynku znajdziesz dwie podstawowe kategorie tego typu urządzeń. Są to łańcuchowe pilarki spalinowe oraz pilarki elektryczne, których uruchomienie wymaga dostępu do zewnętrznego źródła energii elektrycznej.

Pilarka elekryczna
Jeśli piły do drewna potrzebujesz wyłącznie do pracy w przydomowym ogrodzie, pilarka elektryczna wydaje się rozwiązaniem jak najbardziej rozsądnym. Jest sprzętem tanim w eksploatacji i łatwym w obsłudze. Nie będziesz miał najmniejszego problemu z jej uruchomieniem czy konserwacją. Poza tym jest to sprzęt wyjątkowo lekki, a przez to wygodny w czasie pracy na ziemi lub na wysokości. Pilarki łańcuchowe spalinowe są sprzętem bardziej mobilnym, bo niezależnym od źródeł zewnętrznego zasilania. Wystarczy zalać je paliwem i można pracować w dowolnym miejscu i czasie. Jeśli zatem dysponujesz rozległym ogrodem lub potrzebujesz pilarki na działkę, wtedy zakup urządzenia spalinowego wydaje się lepszym wyborem. Kupując spalinową pilarkę do cięcia drewna czy przycinania drzew na działce, do pracy nie będziesz potrzebować agregatu prądotwórczego. Minusem tego typu konstrukcji jest większa masa pilarki oraz większy koszt jej eksploatacji, wynikający z konieczności zakupu paliwa niezbędnego do jej działania.


Niezależnie do typu piły do drewna,, czy jest to urządzenie spalinowe czy też elektryczne, o wyborze konkretnego produktu decydować powinny jego parametry techniczne. W przypadku pił do drewna do zastosowań domowych, do przycinania drzewek owocowych lub ozdobnych, do cięcia drewna na opał lub gałęzi, najważniejszymi parametrami technicznymi, które powinniśmy uwzględnić przy zakupie sprzętu są: moc urządzenia, długość prowadnicy oraz waga sprzętu. Dla niektórych osób pewne znaczenia ma również głośność pracy pilarki. Kupując nowy sprzęt, warto zatem zwrócić uwagę również na ten aspekt techniczny sprzętu tnącego.

Parametry techniczne
Ze względów praktycznych największe znaczenie przypisuje się mocy, jaką dysponują piły do drewna. Pilarki do zastosowań domowych/amatorskich powinny dysponować mocą rzędu 1,5KM dla pilarek spalinowych i powyżej 1200W w przypadku pilarek elektrycznych. Są to wartości optymalne dla tej kategorii urządzeń. Pilarki o takiej mocy z łatwością radzą sobie z przycinaniem gałęzi lub cięciem drewna opałowego, są ekonomiczne w działaniu i ze względu na mniejszy silnik, stosunkowo lekkie, a przez to wygodniejsze w obsłudze. Drugim parametrem, na który zwracamy uwagę jest długość prowadnicy. W przypadku pił do drewna, do zastosowań przydomowych i półprofesjonalnych, zupełnie wystarczające będą pilarki z prowadnicą długości 30-35cm. Jeśli jesteś bardziej wymagajmy, możesz postawić na pilarkę o nieco dłuższej prowadnicy (do 40cm), co zapewni większą wygodę podczas przycinania grubych konarów lub pni drzew. Trzeci aspekt to waga urządzenia. Zasadniczo możemy przyjąć, że im niższa waga pilarki, tym łatwiejsza jej obsługa. Musimy przy tym pamiętać, że urządzenia spalinowe z natury są nieco cięższe. Wpływa na to wielkość i masa silnika, a także konieczność zalania paliwa, dzięki któremu taka pilarka może w ogóle pracować.

Kategorie:
Słowa kluczowe: spedycja, logistyka, dostawa
artykuł wyświetlono: 1458 razy