Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Na jakim etapie budowy domu dokonać montażu klimatyzacji?

2018-07-04

Klimatyzacja w nowoczesnym budownictwie staje się powoli standardem. Dotyczy to obiektów przedsiębiorstw, a także budownictwa mieszkaniowego i jednorodzinnego.

Co powinieneś wiedzieć zanim zdecydujesz się na klimatyzację w domu? Na jakim etapie budowy domu dokonać montażu klimatyzacji?

W przypadku domowej klimatyzacji najpopularniejszym systemem jest klimatyzacja za pomocą kanałów wentylacyjnych. Trzeba je wykonać na dość wczesnym etapie budowy domu. Wielu inwestorów niestety nie dysponując taką wiedzą, poszukuje firm z branży klimatyzacji dopiero po zakończonej budowie. Wtedy jest już za późno na kompleksowy montaż klimatyzacji z systemem centralnym. Pozostaje opcja montażu klimatyzatorów typu split, jednak nie jest to najlepsze rozwiązanie.

Kiedy zamontować klimatyzację podczas budowy domu?

Instalacja klimatyzacji powinna być rozpoczęta, kiedy zostanie zakończony etap wprawiania stolarki okiennej i drzwiowej, a dom zyska stan surowy zamknięty. W pomieszczeniu w stanie surowym konieczne jest wykonanie przyłączy elektrycznych, montaż rurociągu, a także wykonanie wszelkich niezbędnych przekuć i wykonanie odpływu. Takie prace w wykończonym domu wiązałyby się z częściową demolką, zatem optymalnie przeprowadzić je jeszcze przed etapem związanym z pojawieniem się tynków na ścianach. Konieczna jest konsultacja z wykonawcą instalacji elektrycznej, dlatego dobrze jest prowadzić te prace w podobnym okresie. Takie prace jak montaż jednostki wewnętrznej i zewnętrznej należy wykonać już na gotowych powierzchniach. Wszelkie prace serwisowe oraz uruchomienie klimatyzacji także prowadzone są w drugim etapie. Po wykonaniu wszelkich robót przygotowawczych profesjonalna firma wykonująca prace powinna odpowiednio zabezpieczyć zamontowaną instalację przed ewentualnymi uszkodzeniami podczas dalszych etapów budowy domu.

Serwis klimatyzacji

Klimatyzacja domowa wymaga odpowiedniego serwisowania. By cieszyć się chłodnym powietrzem w upalne dni trzeba pamiętać o regularnym czyszczeniu, odgrzybianiu, a także uzupełnianiu czynnika chłodzącego. Regularnie przeprowadzany przegląd klimatyzacji pozwala na utrzymanie systemu klimatyzacji na odpowiedniej wydajności i przedłuża żywotność urządzeń.

Kategorie:
Słowa kluczowe: klimatyzacja, przegląd klimatyzacji
artykuł wyświetlono: 1582 razy