Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Klimatyzacja w domu - poradnik

2018-10-08

W momencie, gdy nadchodzi lato, a za oknem temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza, niezwykle ciężko jest wytrzymać takie warunki w domu, nie mówiąc już o wykonywaniu jakichkolwiek, nawet najprostszych czynności.

Nic dziwnego, że coraz częściej ludzie montują w swych domostwach klimatyzację. Tym bardziej, że obecnie zamontowanie klimatyzacji w domu to wydatek porównywalny z zakupem nowego telewizora. 

Kwestia zdrowia

Klimatyzatory odpowiadają nie tylko za obniżenie temperatury powietrza w trakcie upałów, ale dodatkowo eliminują nadmiar wilgoci. Dzięki czemu powstaje w mieszkaniu korzystny mikroklimat. Jak wiadomo, zbyt gorące oraz zbyt wilgotne powietrze w bardzo negatywny sposób wpływa na ludzkie samopoczucie. Regulację temperatury należy przeprowadzić w sposób mądry. Różnica temperatur w miejscu klimatyzowanym a nieklimatyzowanym nie powinna być większa niż 7 stopni Celsjusza. W innych przypadkach skończyć się to może chorobą. Tam, gdzie funkcjonuje klimatyzacja, nie może być odczuwalny żaden ruch w powietrza. Jeśli będzie inaczej, narażeni jesteśmy na rozwój infekcji. W sytuacji, gdy zastosujemy się do wszystkich wyżej wymienionych zasad, nie trzeba obawiać się o nasze zdrowie, nawet gdy urządzenie pracuje każdego dnia.

Rodzaje klimatyzatorów

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele rodzajów klimatyzatorów - zarówno stacjonarnych jak i przenośnych. Przenośne klimatyzatory można zabierać ze sobą prawie wszędzie, jednak do ich wad zaliczamy mniejszą skuteczność niż klimatyzatory stacjonarne i głośną pracę.

Klimatyzator przenośny monoblokowy

Jest to najtańszy możliwy sposób na klimatyzację w domu. Charakteryzuje się tym, że jest bardzo prosty w działaniu. Składa się on z dwóch części, które zamknięte są w jednej obudowie. Za odprowadzanie gorącego powietrza odpowiada rura harmonijkowa.

Klimatyzator split - przenośny i stacjonarny

Tutaj obie części klimatyzatora są oddzielne. Split różni się od konstrukcji monoblokowej tym, że posiada element zewnętrzny, który połączony jest z elementem zewnętrznym. Tego rodzaju klimatyzatora można używać przez całe lato. Pracuje on bowiem bardzo cicho oraz wydajnie. Jeśli zależy nam na tym, aby urządzenie działało w sposób prawidłowy, należy mieć na uwadze, by umieścić element zewnętrzny poza chłodzonym pokojem, na przykład w ogrodzie.

Kategorie:
Słowa kluczowe: klimatyzacja
artykuł wyświetlono: 566 razy