Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Jaką kostkę brukową wybrać do ogrodu? 3 różne możliwości

2018-09-03

Spacer wśród zieleni odpręża i poprawia humor. Kiedy jest to zieleń we własnym ogrodzie, to trzeba zadbać o warunki odpowiednie do spacerów. Potrzebne jest twarde podłoże do chodzenia

Wybierając materiał do wykonania utwardzonego podłoża w ogrodzie, trzeba pamiętać o specyfice tego obszaru. Może to być kostka chodnikowa, ale trzeba jeszcze wybrać odpowiednią. Trzeba też odpowiednio ją ułożyć. Są i inne możliwości niż wyłożenie nią alejek. Oto trzy propozycje pasujące do piękna i naturalności ogrodu.

Drobna kostka na wijące się alejki

Do ogrodu dobrym wyborem jest drobna kostka. Z niej można ułożyć wijące się alejki. Lepiej wyglądają one w ogrodzie niż takie o prostych liniach. Mają bardziej naturalny wygląd, więc bardziej pasują do roślinności. Dobrze w ogrodzie wyglądać będzie kostka brukowa szara. Szarość to barwa kamienia. Barwa kremowa będzie bardzo widoczna na tle zieleni trawy i roślin. To także kolor kostki, który sprawdzi się w ogrodzie.

Płyty chodnikowe ułożone pozornie niedbale

W ogrodzie nie można sobie pozwalać na zaniedbania. Co innego natomiast zamierzony efekt niedbałości. Jest to zgodne z przyrodą, która nie jest uporządkowana i pod linijkę. Rzucone pozornie niedbale na pewnym terenie płyty brukowe mogą prowadzić do jakiegoś ciekawego miejsca. Można stworzyć taką inną nieco dróżkę prowadzącą nad staw albo do altany.

Kostka ekologiczna w ogrodzie

Trzecia atrakcyjna możliwość do ogrodu to wybór kostki ekologicznej. Nie jest ona jednolitym kwadratem czy prostokątem. Ma bardziej wymyślne kształty. Po ułożeniu jej pozostają wolne pola. Miejsca te porośnie roślinność, ale można je też wypełnić czymś sypkim. Położenie takiej kostki na pewnym obszarze nie odcina go od ziemi. Woda może w nią wsiąkać. Można pozwolić na porastanie wolnych miejsc przez rośliny. Podłoże ma wygląd bardziej zgodny z naturą. A przy tym kostka ekologiczna spełnia swoją funkcję jako materiał utwardzający. Bardziej komfortowo chodzi się po takim twardym podłożu niż po trawie.

Wszystkie te propozycje dotyczą większości ogrodów. Zwykle są wyjątki i tak jest i w tym przypadku. W niektórych ogrodach pasować będą duże płyty ułożone w proste linie. Decydujący jest styl ogrodu i klimat, jaki chce się w nim uzyskać.

Kategorie:
Słowa kluczowe: kostka brukowa
artykuł wyświetlono: 541 razy