Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Jak się umiejętne układa kostkę brukową?

2018-07-05

Wszystkie nawierzchnie są oczywistą dekoracją aranżacji ogrodowych. Jednak oprócz doskonałej prezentacji, muszą one spełniać swoje przydatne funkcje.

Schludny teren wokół domu i poręczne ścieżki w ogrodzie to warunek luksusowego korzystania z podwórkowej przestrzeni. Estetyka i jakość ścieżek, tarasów i alejek jest ważna nie tylko dla praktycznego ruchu, ale także dla efektu optycznego obszaru, zarówno wewnętrznego, jak i ogólnego.

Najpopularniejszym materiałem do wykończenia znanych elementów architektury jest kostka brukowa. Układanie tej powierzchni jest wieloaspektowym procesem, w którym nietrudno zrobić błędy na dowolnym etapie, co będzie potem bardzo ciężko naprawić. Przed rozpoczęciem prac związanych z układaniem kostki, musimy, biorąc pod uwagę spodziewane warunki użytkowania, prawidłowo wybrać grubość tego materiału. Różna wytrzymałość na uszkodzenia musi być wzięta pod uwagę przy wyborze tego typu nawierzchni. Oferta producentów obejmuje różne grubości kostek. Kształt i kolor materiału, a także wzór, który można z niego ułożyć, może być dowolny, dostosowany do naszych preferencji. Warto jednak pamiętać, żeby kolor harmonizował z elewacją budynku, ponieważ będzie to miało pozytywny wpływ na końcowy efekt wizualny. Prace można wykonywać ręcznie, jeśli powierzchnia jest mała lub za pomocą urządzeń technicznych na dużych obszarach. Układanie kostki brukowej należy powierzyć przygotowanym fachowcom.

Duże doświadczenie pracowników w połączeniu z wiedzą zagwarantuje nam dopiero jakość obsługi na najwyższym poziomie. Prace związane z układaniem muszą być zawsze poprzedzone badaniami geologicznymi gleby. Proces przygotowania powierzchni i rodzaj prac zależą od rodzaju gleby, z którą mamy do czynienia. Ważne jest prawidłowe profilowanie i zagęszczanie dna wykopu, aby łatwo było odprowadzić wodę. Jeżeli wielkość obszaru utrudnia lub praktycznie uniemożliwia wykonanie ułożenia, należy zapewnić drenaż powierzchni. Warunkiem trwałości nawierzchni jest podłoże gruntowe, na którym będą układane kostki lub płyty chodnikowe. Przed rozpoczęciem układania powierzchnia musi zostać w odpowiedni sposób wzmocniona. Z kolei krawężniki drogowe, jakie zostaną użyte, zależą od przeznaczenia danej powierzchni.

Kategorie:
Słowa kluczowe: kostka brukowa
artykuł wyświetlono: 730 razy