Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Instalacje hydrauliczne i wodociągowe

2014-12-07

Instalacja wodnokanalizacyjna jest jedną z najważniejszych instalacji zarówno w mieszkaniu jak i w domku jednorodzinnym. Jej prawidłowe zaprojektowanie oraz wykonanie decyduje o komforcie mieszkańców budynku, dlatego właśnie tak istotne jest powierzenie wykonania prac wykwalifikowanym ekipom fachowców. Jednak nawet pomimo prawidłowego montażu może zdarzyć się, że instalacja po jakimś czasie będzie wymagać naprawy lub wymiany.

Instalacje hydrauliczne i wodociągowe

Systematyczne kontrole stanu instalacji i przyczyny awarii

Niestety niewielu zarządców oraz właścicieli budynków systematycznie sprawdza stan instalacji wodociągowych. Zazwyczaj takie działania wiążą się z koniecznością naruszenia spokoju mieszkańców, dlatego też decyzja dotycząca wymiany lub naprawy instalacji zapada zwykle wtedy, gdy awarie są już bardzo uciążliwe.

Przyczyny awarii bywają różne, ale do najczęstszych zaliczamy:

  • korozję,

  • zapchanie rur,

  • mechaniczne uszkodzenia instalacji, np. podczas remontów.

Prawidłowa organizacja robót

Wszelkie prace związane z naprawa lub wymiana instalacji wodnej i hydraulicznej są bardzo uciążliwe dla lokatorów. Z tego względu firma, która podejmuje się takich prac powinna odpowiednio zorganizować roboty. Warto wiedzieć, że dzięki nowoczesnym materiałom oraz sposobom łączenia rur nie zawsze konieczne jest zamykania dopływu wody do mieszkań, czy domu. Ponadto wykonawca powinien sprawdzić, czy istnieje możliwość położenia nowych rurociągów obok starych, dzięki czemu prace będą znacznie mniej uciążliwe dla lokatorów. W przypadku, gdy konieczne jest usunięcie starych rur i wymiana ich na nowe firma montażowa powinna zorganizować roboty w taki sposób, aby przerwy w dostawie wody nie były dłuższe niż 8 godzin. Niestety nieodłącznym elementem takich prac jest kurz, dlatego miejsca wykonywania robót powinny być zabezpieczone folię z uwzględnieniem naturalnych ruchów powietrza w budynku. Profesjonalna ekipa szybko i sprawnie wymieni, naprawi lub zamontuje instalację wodną, a dane kontaktowe do najlepszych fachowców znajdują się poniżej.

Tutaj znaleźć można ogłoszenia firm instalacyjnych. Wybór odpowiedniej osoby zależy nie tylko od efektu, jaki chcemy osiągnąć, ale również od zasobności portfela.

Bezpłatnie zapytaj o cenę wykonania lub remontu instalacji dodaj zlecenie.

Kategorie:
Słowa kluczowe:
artykuł wyświetlono: 2772 razy