Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Gotowe projekty domów od wewnątrz. Zobacz, jak będziesz mieszkać

2017-04-04

Małe domy parterowe i piętrowe rezydencje. Sypialnie na poddaszu i przestronna strefa dzienna na parterze. Dodatkowy pokój gościnny lub gabinet. Duże przeszklenia wychodzące na zielony ogród... Gotowe projekty domów dają nieograniczone możliwości mieszkalne dla każdej rodziny. Grunt, to wybrać projekt spełniający nasze oczekiwania.

Małe domy parterowe i piętrowe rezydencje. Sypialnie na poddaszu i przestronna strefa dzienna na parterze. Dodatkowy pokój gościnny lub gabinet. Duże przeszklenia wychodzące na zielony ogród... Gotowe projekty domów dają nieograniczone możliwości mieszkalne dla każdej rodziny. Grunt, to wybrać projekt spełniający nasze oczekiwania. Tylko czy sama wizualizacja projektu i rzut pomieszczeń da nam wyobrażenie o tym, jak będzie wyglądał od środka nasz przyszły dom? Serwis www.DOM.pl ma inspirującą ofertę dla każdego, kto szuka swoich wymarzonych czterech kątów.

Zanim określimy dokładnie potrzeby mieszkalne naszej rodziny, musimy poznać warunki zabudowy, jakie stawia przed nami gmina. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego bądź – w przypadku jego braku – decyzji o warunkach zabudowy, znajdziemy informacje o tym, jaki dom możemy budować na danym terenie.

– Ponad 20 tysięcy gotowych projektów domów, które oferujemy Inwestorom na naszych stronach, daje możliwość znalezienia projektu idealnego dla potrzeb każdego domownika i warunków każdej działki – mówi ekspert z Pracownia-projekty.dom.pl – Pomocna w tym jest wielofunkcyjna wyszukiwarka, dzięki której możemy posortować projekty według wielu kryteriów.

Pierwsze są najważniejsze – dotyczą uwarunkowań, jakie stawia właśnie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Wybrać można zatem nie tylko rodzaj i typ budynku, jego wysokość, ale także określić minimalną szerokość działki czy wybrać ewentualne podpiwniczenie. Dzięki przyjaznym suwakom można również zaznaczyć kąt nachylenia dachu i oszacować powierzchnię użytkową – wystarczy suwak przesunąć na oczekiwany poziom. Pozostałe kryteria pozwolają dopasować projekt domu do indywidualnych potrzeb. – Można więc wybrać określoną liczbę pomieszczeń, określić kształt i rodzaj dachu, a także zaznaczyć dodatkowe rozwiązania, takie jak gabinet na parterze, ogród zimowy czy kominek w salonie – dodaje ekspert www.DOM.pl.

Kiedy poddamy już projekty domów dokładnej selekcji według naszych potrzeb, pojawia się pytanie o przyszłą aranżację nowego domu. Czy styl nowoczesny we wnętrzach komponować się będzie z dworkowym charakterem zabudowy? A duże przeszklenia od strony południowej? Owszem, gwarantują piękny widok na ogród, ale czy nie utrudnią umeblowania salonu? Jak wykorzystać skosy na poddaszu, gdzie planujemy urządzić sypialnię i pokój dziecka?

– Choć nasze projekty domów posiadają profesjonalne wizualizacje i dokładne rzuty pomieszczeń, to jednak dopiero zdjęcie z budowy konkretnego projektu pozwala zobrazować sobie, jak będzie wyglądał dom – mówi ekspert serwisu www.DOM.pl. – Dlatego też wokół naszego serwisu zbudowaliśmy społeczność osób budujących domy według projektów gotowych, którzy chętnie dzielą się zdjęciami z budowy.

Nowi inwestorzy szukają fotorelacji z budowy domu według tego samego projektu, którym są zainteresowani. Pomagają one podjąć im decyzję o zakupie i zaplanować poszczególne etapy budowy. Co istotne, są także inspiracją do wprowadzenia zmian w projekcie.

– Warto pamiętać, że gotowe projekty domów muszą być poddane obowiązkowej adaptacji do lokalnych warunków działki i warunków zabudowy. Na jej etapie inwestorzy zlecają również zmiany dostosujące projekt do ich oczekiwań. Najczęściej dotyczą one zmiany funkcji pomieszczeń, likwidacji ścianek działowych, usunięcia bądź doprojektowania okien czy drzwi. Zmiany dotyczą też technologii budowy, instalacji czy materiałów wykończeniowych – wymienia ekspert www.DOM.pl.

Na zdjęciach z budowy widać efekty zmian wprowadzonych w czasie adaptacji, co może być zarówno zachętą, jak i przestrogą dla nowych inwestorów. Przykładem nieprzemyślanej dobrze modyfikacji jest np. znaczące podwyższenie ścianki kolankowej.

– Klienci decydują się na podwyższenie ścianki kolankowej, by powiększyć powierzchnię użytkową poddasza – wyjaśnia ekspert www.DOM.pl. – Przestrzegamy jednak przed wprowadzaniem dużych zmian dotyczących ścianki. Podwyższenie wysokości o jedną cegłę przy jednoczesnym obniżeniu okapu dachu jest rozwiązaniem do przyjęcia, które nie wpłynie negatywnie na wygląd bryły budynku. Ale wyższa ścianka kolankowa to i wyższy poziom okapu dachu, co zmienia proporcje domu. Na zdjęciu z budowy widać niekiedy, jak dom zrealizowany na podstawie urokliwego projektu z poddaszem, zmienił się niemalże w zwykły dom piętrowy.

Zdjęcia z budowy przedstawiają również niewykończone jeszcze wnętrze domu. Te także cieszą się popularnością wśród nowych inwestorów, którzy poszukują podpowiedzi, jak urządzić dom. Pomocna dla nich jest również bogata baza projektów wnętrz, zrealizowanych przez uznane pracownie architektoniczne.

– Projekty wnętrz powstają do konkretnych projektów budynków. Architekci uwzględniają w nich nie tylko powierzchnię i rozmieszczenie wnętrza, ale także styl całego budynku. Inaczej zaplanowane są domy tradycyjne, np. klasyczne domy z poddaszem, podzielone na wygodne strefy dzienną i nocną, inaczej nowoczesne domy, gdzie dominują otwarte, jasne i przestronne przestrzenie – zaznacza ekspert www.DOM.pl.

Modne projekty wnętrz do konkretnych gotowych projektów, znaleźć można w dziale Inspiracje w serwisie www.DOM.pl.

Kategorie:
Słowa kluczowe: patenty na udaną imprezę
artykuł wyświetlono: 1069 razy