Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Fuga Mapei – właściwości

2017-01-03

Jeśli marzą Ci się estetycznie wykończone płytki, które przez długi czas zachowają nienaganny stan, nie możesz zapomnieć o fugowaniu – spoinowanie kafelków nie tylko pozwala na zamaskowanie powstałych pomiędzy nimi szpar, ale też zapobiega pojawianiu się na podłożu grzybów oraz pleśni. Dokładne zabezpieczenie powierzchni przed wilgocią jest szczególnie ważne, tylko wtedy nie będzie ona bowiem wymagała częstego odnawiania. Aby wybrać barwę najlepiej pasującą do odcienia płytek najlepiej zapoznać się np. z fugami Mapei, gdyż dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych.

Gdzie można wykorzystać fugę Mapei?

Możesz rozprowadzić ją tak naprawdę wszędzie, gdzie znajdują się podłoża pokryte płytkami. Funkcjonalny preparat nadaje się do zaaplikowania zarówno na ścianie, jak też suficie lub podłodze. Sprawdzi się nie tylko wewnątrz budynku, ale też na świeżym powietrzu, dlatego za jego pomocą z powodzeniem wykończysz taras, uzyskując znakomite warunki do odpoczynku na świeżym powietrzu.

Na aplikowanie jej na świeżym powietrzu pozwala przede wszystkim znakomita odporność termiczne preparatu – nie ulegnie niszczeniu nawet w przypadku upalnego lata lub srogiej zimy. Nie musisz tracić czasu na dobieranie środka adekwatnie do materiału, z którego stworzone zostały płytki – fuga Mapei nadaje się do zastosowania przy wersjach wyprodukowanych z kamienia naturalnego, marmuru, granitu, gresu, glazury, terakoty oraz wielu innych.

Czemu warto zastosować fugę Mapei?

Masz obawy, że wykonane spoiny w krótkim czasie ulegną pękaniu oraz wykruszaniu się? Możesz być pewien, że po zastosowaniu fugi Mapei uzyskasz znakomity efekt pracy na długi czas – stworzona została na bazie cementu, dlatego wyróżnia się świetną przyczepnością. Warto też pamiętać, że wzbogacona została w dodatki hydrofobowe, co zabezpiecza podłoża przed pojawianiem się na nich grzybów oraz pleśni. Ochrona przed szkodliwym działaniem wilgoci jest szczególnie ważna w kuchniach oraz łazienkach, gdzie znajduje się sporo pary wodnej – dlatego fuga Mapei powinna zostać zastosowana zwłaszcza w tego typu pomieszczeniach.

Jeśli oczekujesz estetycznego wykończenia podłoża środek również spełni Twoje oczekiwania – dostępny jest w bogatej gamie kolorystycznej, dlatego jego kolor z powodzeniem dopasujesz do odcienia płytek.

O czym trzeba pamiętać w czasie fugowania

Jeśli posiadasz chociaż niewielkie doświadczenie w pracach wykończeniowych fugę z powodzeniem możesz rozprowadzić samodzielnie – zadanie to jest łatwe, ponieważ wystarczy posłużyć się gumową pacą. Zauważyłeś, że wykańczania powierzchnia posiada odkształcenia? Bez obaw! Dzięki elastycznym właściwościom preparatu możliwe jest jego rozprowadzanie nawet na szczególnie wymagających podłożach. Zadanie ułatwi Ci wiadro glazurnicze – warto zaopatrzyć się w to akcesorium jeszcze przed rozpoczęciem pracy, ponieważ usprawnia późniejsze zmywanie z płytek pozostałości po środku. W uzyskaniu estetycznego efektu może pomóc Ci też gąbka, za pomocą której błyskawicznie wygładzisz oraz wyprofilujesz fugi.

Kategorie:
Słowa kluczowe: frank, waluta, Finansowanie firm, wydatki raty kredyt dofinansowanie
artykuł wyświetlono: 1065 razy