Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Drzwi techniczne do firmy – jakie wymogi powinny spełniać

2018-06-03

Prowadzenie firmy to nie tylko zmysł zarządzania, umiejętność zdobywania nowych zleceń. Wiele branż wymaga specjalnego wyposażenia. Dotyczy różnego sprzętu, w tym drzwi. Czy wiecie, jakie wymagania muszą spełniać drzwi dla biznesu? Jeśli jesteście zainteresowani zakupem drzwi, a nie wiecie, co jest dostępne na rynku, to ten artykuł jest dla Was.

Każdy z nas ma za sobą zakup drzwi do domu. Tu najczęściej nadrzędne znaczenie mają względy estetyczne, parametry bezpieczeństwa oraz cena. Zakup drzwi do firmy niesie z sobą dodatkowe wyzwania związane ze specyfiką funkcjonowania budynków użyteczności publicznej, zakładów produkcyjnych, czy obiektów przemysłowych. Można je też wykorzystywać w budownictwie wielorodzinnym, domach prywatnych jako drzwi wejściowe lub oddzielające pomiędzy częścią mieszkalną a kotłownią, czy garażem.

Drzwi techniczne do zadań specjalnych

Pożar, włamanie, hałas to wyzwania, z którymi muszą sobie poradzić drzwi techniczne. Bardzo często dzielą one od siebie pomieszczenia o zupełnie różnym przeznaczeniu. Nie bez znaczenia są też względy bezpieczeństwa np.: bolce po stronie zawiasów i uniwersalność. Ten produkt ma zastosowanie w biurach jako drzwi wewnętrzne i zewnętrzne w biznesie. To oznacza, że są eksploatowane dużo częściej niż w warunkach domowych, gdzie mamy do czynienia z niewielką liczbą użytkowników.

Jak kupować drzwi techniczne?

Jednym z pierwszych parametrów, na który należy więc zwrócić uwagę, jest solidność wykonania. Dalej spełnianie takich funkcji jak np.: dźwiękoszczelność, odporność ogniowa, izolacja termiczna i akustyczna.

Istotna jest także estetyka wykonania i możliwość dopasowania drzwi do wystroju pomieszczeń reprezentacyjnych. Jeśli zamawiane są drzwi wejściowe i wewnętrzne, to powinny one tworzyć spójną całość. Warto więc sprawdzić, czy jest możliwe pomalowanie drzwi na wybrany kolor, bądź też zastosowanie wybranych okładzin.

Ładny wygląd drzwi w przyszłości to także łatwość w dalszej pielęgnacji, konserwacji i czyszczeniu. Drzwi techniczne względu na specyficzne wymagania najczęściej są produkowane z blachy cynkowej. „Zwracamy uwagę na parametry techniczne i komfort użytkowania. W naszych drzwiach udało się wyeliminować metaliczny dźwięk zamykania i otwierania, co z pewnością jest dużym udogodnieniem dla użytkowników na co dzień”- mówi przedstawiciel producenta drzwi technicznych Novoferm.pl.

Walory estetyczne drzwi technicznych podnosi też możliwość wybrania elementów wykończenia np.: klamek z aluminium lub stali szlachetnej, wkładek, gałek i sztang. Jeśli jest taka potrzeba, możliwe jest doposażenie o przeszklenia, wizjer, kratkę wentylacyjną.

Drzwi techniczne mogą z powodzeniem łączyć funkcje użytkowe i praktyczne. U renomowanych producentów solidność wykonania idzie w parze z estetycznym wyglądem. Łatwość montażu, czyszczenia i konserwacji sprawia, że jest to solidny, masywny produkt, który sprosta wyjątkowym wymaganiom dotyczącym jakości, trwałości i norm bezpieczeństwa.

Kategorie:
Słowa kluczowe: drzwi techniczne
artykuł wyświetlono: 722 razy