Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Do czego służy HDS? Do czego służy HDS?

2016-10-03

Usługi transportowe cieszą się niemałym powodzeniem. Transport odbywa się drogami naziemnymi, wodnymi i lotniczymi. Co ma z tym wspólnego HDS?

Nowoczesne sprzęty ułatwiają nie tylko życie, ale również pracę. Jednym z takich przykładów jest właśnie HDS. Chodzi tutaj nie tylko o transport. Przykładów zastosowania takiego sprzętu jest naprawdę wiele. Nie zdajesz sobie nawet sprawy z tego, jakie daje możliwości. Przekonaj się, co za jego pomocą możesz zrobić.

Rodzaje pojazdów

Istnieje wiele rodzajów pojazdów HDS. Dzielimy je ze względu na możliwość udźwigu, zasięg pracy, zlokalizowanie na podwoziu auta ciężarowego czy również ze względu na osprzęt do dźwigania. Wszystko zależy od tego, do czego potrzebujesz wspominanego urządzenia. Jego rodzaj dostosowuje się do charakteru wykonywanej pracy.

Możliwe zastosowania

Najbardziej standardowym rozwiązaniem jest branża budowlana. HDS-y używane są do załadunku i rozładunku pojazdów z różnego rodzaju palet, na których znajdują się materiały budowlane. Najczęściej z takich sprzętów korzystają hurtownie budowlane. Dzięki temu zmniejszony zostaje proces obsługi inwestycji. Innym sposobem wykorzystania sprzętu jest możliwość podnoszenia i przesuwania towarów, a nawet aut osobowych, które blokują drogi i przejazdy czy też usuwanie szkód po klęskach żywiołowych. HDS-y przydatne są również w przemyśle leśnym. W tym przypadku sprawdzają się w załadunku i rozładunku ściętych drzew na naczepy ciężarowe. Inna forma wykorzystania tego typu sprzętów to transport ciężarowy połączony z usługami dźwigowymi. Chodzi tutaj o rozładunek kontenerów wszelkiego typu: morskich, biurowych, socjalnych, szatniowych.

Jak wynająć HDS?

Jeśli nie prowadzisz własnej firmy i nie działasz w żadnej z wyżej wymienionych branż zapewne nie posiadasz własnego sprzętu. Nie masz również uprawnień na prowadzenie tego typu pojazdów. Czasami jednak może zdarzyć się tak, że potrzebujesz wynająć dany sprzęt. Wówczas najlepiej jest się zwrócić do specjalistycznej firmy, np. Avio–Star. Firma ta oferuje usługi HDS do 12 ton. Istnieje również możliwość wynajęcia specjalnych przyczep niskopodwoziowych do przewozu maszyn i urządzeń budowlanych czy urządzeń do załadunku i rozładunku kontenerów. Avio – Star oferuje usługi dźwigowe w pełnym zakresie. Firma posiada specjalny wózek 4x4, urządzenia HDS i dźwigi. Pracownicy posiadają niezbędne uprawnienia. Dzięki temu wykonasz nawet najtrudniejszą prace.

Kategorie:
Słowa kluczowe:
artykuł wyświetlono: 1287 razy