Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Dlaczego lepiej zdecydować się na skup złomu niż śmietnik?

2018-04-04

Rynek obecnie nakierowany jest na przemysł. Jednakże, aby mógł on trwać w trybie ciągłym, stare rzeczy muszą się zużywać w takim stopniu, że ich naprawa jest albo niemożliwa, albo za droga.

W efekcie w domach i przedsiębiorstwach mnożą się niepotrzebne sprzęty, w tym metalowe, nie wspominając już o resztach pozostałych z ich produkcji. Co prawda można je po prostu wyrzucić, ale czy warto?

Skup złomu vs śmietnik

Specjalnie dla takich sytuacji powstały przedsiębiorstwa nazywane skupem złomu. Ukierunkowane są na kupowanie "resztek" i w teorii niepotrzebnych przedmiotów z domów i fabryk. Jednak nie są to rzeczy tylko najczęściej metale kolorowe i złom. Skorzystanie z ich usług opłaca się w zasadzie wszystkim ludziom z kilku powodów:

  • Pieniądze - po pierwsze, chociaż nie są one wielkie, pozbywając się złomu można na nim zarobić i to czasem niemałe pieniądze. Ceny wahają się od kilkunastu groszy, do nawet kilkudziesięciu złotych za kilogram. W taki sposób, jeśli nie całościowo, to chociaż w części zwrócą się koszty kupna nowego towaru. Poza tym, wielkie przedsiębiorstwa zaoszczędzą dzięki temu na produkcji. W końcu jeśli współpraca między skupem złomu a firma będzie stała, wynegocjować można nawet korzystniejsze ceny.
  • Oszczędność miejsca - oczywiście w tym przypadku, równie dobrze można wyrzucić złom na śmietnik, ale często, albo trzeba samemu zanosić tam ciężkie przedmioty, albo wzywać specjalne służby, aby je zabrali. Łączy się to z dodatkowymi kosztami. Dobrze prosperujący skup metali nie tylko przyjedzie bez nanoszenia na klienta dodatkowych kosztów, ale także sam zapakuje i zapłaci za nie. Jednakże to w przypadku jednorazowych wezwań. U przedsiębiorstw, gdy metale kolorowe są regularnie odbierane, skup zaopatruje ich w specjalnie przygotowane pojemniki, do których reszty są wyrzucane. Taka sytuacja zarówno oszczędza miejsce jak i gwarantuje porządek.
  • Ochrona środowiska - w teorii powinien być to najważniejszy powód do wybrania skupu złomu. Na śmietniku złom po prostu będzie leżał i czekał nawet kilkadziesiąt lat na rozłożenie się przy okazji zanieczyszczając środowisko. W skupie metali ludzie odpowiednio się nim zajmą, poddadzą recyklingowi i pozwolą mu uzyskać drugie życie.

Jak widać, decydując się na skup metali, korzyści otrzymują wszyscy, nawet osoby, które bezpośrednio nie biorą udziału w transakcji.

Kategorie:
Słowa kluczowe: złom
artykuł wyświetlono: 666 razy