Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Co wyróżnia inteligentne domy?

2017-08-06

Inteligentny dom posiada wiele urządzeń, które współpracują ze sobą tworząc jeden system. Umożliwia zarządzanie wszystkimi instalacjami za pomocą smartfona czy też tabletu. Nie tylko w ten sposób nadzorujemy pracę urządzeń, ale także kontrolę dostępu przed niepowołanymi osobami. Co wyróżnia ten nietypowy, nowoczesny budynek?

Jak możemy zarządzać?

Dzięki zastosowaniu takiego systemu możemy sprawnie zarządzać energią. Jest to najdroższy element, za który musimy obecnie płacić, dlatego dobrze byłoby ją ograniczyć. Dlatego często w ramach takiego systemu bez problemu znajdą się czujniki ruchu. Bez problemu możemy mieć wpływ na poziom klimatyzacji oraz ogrzewania. Dzięki odpowiednim modułom możemy zdalnie zasłaniać okna czy też dostosowywać poziom oświetlenia w danym pomieszczeniu. Ponadto obsługiwać zdalnie różnego rodzaju sprzęty gospodarstwa domowego. Już na poziomie planowania projektanci pomyśleli o nadzorze i monitorowanie pracy systemu. Jego największą zaletą jest zdalny serwis i możliwość zdalnego zarządzania. Ponadto umożliwia komunikację z innymi systemami. Zarządzanie stało się banalnie proste, ale niestety konfigurację na samym początku powinien przeprowadzić fachowiec.

 

Zastosowanie standardu KNX

Projektanci planując nowoczesny dom biorą pod uwagę, żeby znajdowało się w nim instalacja elektryczna nowej generacji. Dlatego system KNX jest tutaj obecny w przypadku większości projektów. System umożliwia nam komunikację ze wszystkimi odbiornikami energii. Warto wspomnieć, żeby cały system działał sprawnie to w każdym z nich powinien się znajdować odpowiedni moduł, który będzie się współpracował z magistralą. Problem awaryjności jest rzadkością, w przeciwieństwie do innego systemu - typu centralnego. Nawet w przypadku awarii jednego urządzenia, reszta nie przestaje pracować. Korzystając z takiego typu systemu nie ma takiego problemu. Ponadto system został wyposażony w detekcję osób, które aktualnie przebywają w danym pomieszczeniu. Wszyscy będą mogli odczuć pewien komfort w domu, który został dostosowany do Twoich własnych potrzeb.

Kategorie:
Słowa kluczowe: ogrzewanie, opał, węgiel, ciepło, paliwo
artykuł wyświetlono: 1866 razy