Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Zagrajmy w koparki, czyli internetowe gry budownicze

2016-04-30

To, że współcześnie już od najmłodszych lat grywa się w gry komputerowe powoli staje się już standardem. I choć należy pamiętać o tym, iż dzieci nie powinny spędzać przed komputerem zbyt wiele czasu, to błędem jest także odseparowywanie najmłodszych od świata komputerów, w tym Internetu, całkowicie.


Świat wirtualny jest obecnie tak rozpowszechniony, iż dziecko prędzej, czy później się z nim zetknie. Lepiej, by zrobiło to w domu, pod opieką swych opiekunów, niż samemu lub w gronie rówieśników, gdy nikt z dorosłych nie ma nad tym kontroli. Istotne jest jednak, by odpowiednio dobrać treści online dla najmłodszych. Dobrym rozwiązaniem są wszelkiego typu portale edukacyjne, ale to nie jest jedyna możliwość, jaką można zaproponować najmłodszych.

Gry komputerowe dziś to nie tylko sposób na bezmyślne spędzanie godzin przed komputerem. Ich walory edukacyjne już dawno zostały docenione przez psychologów i naukowców na całym świecie. Sęk jedynie w tym, by wybierać gry wartościowe oraz, co najważniejsze, odpowiednio dopasowane do wieku oraz możliwości danego gracza. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z dostępu online do prostych gierek, które nie tylko bawią, ale i uczą.

Obok całej gamy gier edukacyjnych oraz logicznych, dzieci grać mogą jednak także w popularne również wśród dorosłych gry zręcznościowe. Pomagają one w ćwiczeniu obsługi myszki i klawiatury komputerowej, co jest istotne zwłaszcza dla niedoświadczonych jeszcze w kontakcie z komputerem jego młodszych użytkowników. Co więcej, gry zręcznościowe ćwiczą koncentrację, refleks oraz zręczność. Popularnie nazywane zręcznościówki dostępne są na wielu serwisach www, dostęp do nich jest w znaczącej ilości przypadków bezpłatny.

Dodatkowo należy zauważyć fakt, iż wiele z nich grupuje wybrane tytuły, jako te przeznaczone dla dzieci właśnie. Są one wówczas pozbawione treści nieadekwatnych dla dzieci, a ich poziom trudności także dopasowano odpowiednio do ich wieku właśnie. Wśród chłopców dużą popularnością cieszą się na przykład gry koparki online. Pozwalają one wcielić się w operatora tej maszyny budowlanej. Sterowanie odbywa się zazwyczaj za pomocą klawiatury.

Przed graczem stoją różnego rodzaju wyzwania oraz zadania, za które otrzymać może określoną ilość punktów. Grafika tych gier jest zazwyczaj dość prosta i do złudzenia przypomina lubiane przez dzieci kreskówki. Sterowanie jest dość proste, ale wymaga odpowiedniej zręczności oraz koncentracji, która pozwoli zebrać wymaganą ilość punktów. W gry koparki grywają zazwyczaj chłopcy kilkuletni.

Artykuł został przygotowany przez portal z grami online Valhalla.pl. Na stronie www.valhalla.pl znajdziesz darmowe gry koparki na Twój komputer.

Kategorie:
Słowa kluczowe: stal, szkło, aluminium, architektura
artykuł wyświetlono: 951 razy