Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Wizyta w markecie budowlanym: jak się do niej przygotować?

2016-08-02

Wybierając się do marketu budowlanego, warto wiedzieć już dokładnie, czego potrzebujemy. Dzięki temu zakupy przebiegną szybciej i sprawniej, a my nie zgubimy się w gąszczu alejek lub na stronie internetowej pełnej najróżniejszych rodzajów produktów.

Lista zakupów

Najlepszym sposobem na to, aby ułatwić sobie zakupy w markecie budowlanym, jest zrobienie dokładnej listy. Warto spisać na kartce, jakich materiałów budowlanych potrzebujemy, jakich narzędzi i akcesoriów, a jakich elementów wyposażenia wnętrz. Sprytnym pomysłem na ułatwienie sobie zadania jest pogrupowanie listy zakupów według kategorii. Dzięki temu unikniemy biegania po sklepie w tę i z powrotem. Gwoździe, śruby i nakrętki leżeć będą blisko siebie – zanotujmy je zatem po kolei, tak aby nie musieć się wracać. Podobnie elementy oświetlenia, różne rodzaje płytek czy wyposażenie łazienki – ułożenie produktów w sklepach budowlanych jest tematyczne, warto zatem dostosować do tego swoją listę zakupów. Jeśli nie jesteś pewny, czy w danym markecie znajdziesz wszystko to, czego potrzebujesz, przed wybraniem się na zakupy możesz przejrzeć stronę internetową (np. http://www.castorama.pl). Co więcej, zapoznając się z ofertą specjalną, czy też ofertą sezonową, możesz trafić na bardzo dobre okazje cenowe. Przygotuj się także na to, że niektóre produkty w sklepie nie będą dostępne od ręki, lecz na zamówienie.

Zwróć uwagę na szczegóły

Jeśli nie jesteś fachowcem w dziedzinie budownictwa lub wykończenia wnętrz, przygotuj się na niespodzianki. Zapisując na liście produktów do kupienia takie pozycje jak „wkręty”, „gwoździe” czy „żarówki”, nie przygotujesz się wystarczająco do zakupów. Regały w sklepach budowlanych uginają się od różnego rodzaju narzędzi i akcesoriów - przykładowe wkręty i gwoździe mogą różnić się długością i średnicą. Wspomniane żarówki występują w wielu odmianach, o różnej mocy i różnym gwincie. Aby szybko i sprawnie przeprowadzić zakupy, warto zanotować szczegóły – nie tylko co należy kupić, ale jakimi parametrami ma się cechować dany produkt. W tym celu koniecznie skonsultuj się z fachowcem lub samodzielnie dokonaj odpowiednich pomiarów.

Musisz wiedzieć, czego chcesz

Ogromny wybór produktów, z jakim mamy do czynienia w marketach budowlanych, sprawia nieraz, że dostajemy „oczopląsu” i nie potrafimy stwierdzić, co podoba nam się bardziej, a co mniej. Przez zakupami warto dobrze przemyśleć jak ma wyglądać budowany przez nas dom czy remontowane wnętrze. Mając w głowie dokładny plan oraz wyobrażenie aranżacji, łatwiej dobierzemy elementy spełniające nasze oczekiwania i dopasowane do stylu wnętrza. Planując zakup płytek do łazienki, zastanówmy się, jakiego konkretnie koloru lub kolorów szukamy. Wybierając panele, określmy dokładnie, czy potrzebujemy produktów drewnianych czy laminowanych; szukając umywalki czy kabiny prysznicowej, zwizualizujmy sobie poszczególne kształty w urządzanym wnętrzu i wybierzmy zawczasu najlepszy. Tym sposobem zawęzimy pole wyboru i ułatwimy sobie proces zakupu. Kolejną rzeczą, o której należy pomyśleć, jest kwestia transportu. Jeśli mamy w planach zakup produktu o dużych gabarytach, przemyślmy, w jaki sposób go przewieziemy.

Aby ułatwić sobie zakupy w markecie budowlanym, należy przygotować dokładną listę zakupów, uwzględniającą szczegóły dotyczące poszczególnych pozycji. Wraz z listą warto zabrać długopis lub ołówek, a także centymetr. Oprócz tego dobrze jest mieć konkretne wyobrażenie na temat tego, jak ma wyglądać urządzany przez nas dom lub mieszkanie.

Kategorie:
Słowa kluczowe:
artykuł wyświetlono: 1079 razy