Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Wille zapierające dech w piersiach

2016-08-02

Domy, rezydencje, apartamenty - uwielbiamy je oglądać, zachwycać się ich pięknem, krytykować niesmaczny przepych. Bywają bajecznie piękne lub kiczowate.

Razem z fachowcami z dziedziny kamieniarstwa https://sklep.silver-stone.info, przyjrzyjmy się tym najciekawszym.

Dom marzeń

Wielka rezydencja to rodzaj podkreślenia swojego statusu społecznego. Każdy, kto odniósł sukces, zabiera się przede wszystkim za swój dom. Miejsce, w którym mieszkamy, do którego codziennie wracamy stanowi o nas, urządzamy je tak, aby odzwierciedlało stan naszego życia, jego styl i specyfikę. Jednak, gdy do głosu dochodzą wielkie pieniądze, często rozsądek idzie na bok i dom zaczyna wyglądać jak pole popisu zamiast spokojnej przystani, którą powinien być. Niektórzy możni i znani stworzyli rezydencje, które nie mogą ubiec niczyjej uwagi. Czy zrobili to celowo, czy ich przekombinowane domy są odbiciem skrywanych kompleksów? Które ze znanych całemu światu domów marzeń są na tyle specyficzne, że warto się na nich skupić? Sprawdźmy:

  • pałac N. Ceaușescu - większy od Warszawskiego Pałacu Kultury twór, dla którego zburzono zabytkową dzielnicę. Złoto, przepych i pawie w ogrodzie - od niedawna, willa jest otwarta dla zwiedzających. Dyktatorzy lubią wielkie, monumentalne budowle, podkreślające ich wielkość, węgierski przykład nie jest odosobniony
  • Neverland Michaela Jacksona - gwiazdor muzyki pop wybudował rezydencję wzorowaną na opowieści o Piotrusiu Panu. W jej skład wchodziło małe Zoo i wesołe miasteczko; artysta nie zamierzał nigdy dorastać i urządzenie sobie dziecięcego raju stanowiło element jego ekscentrycznych zaburzeń.
  • willa Mika Tysona - emerytowany bokser- bankrut był zmuszony sprzedać posesję, przez którą w latach 90 przetoczyła się śmietanka amerykańskiego show-businessu. Dom “wystąpił” też w kilku filmach jako rozpoznawalny element popkultury.
  • willa Playboya - dom Hefnera zna cały świat. Różowe żurawie, modelki poprzebierane za króliczki i czerwień na każdym kroku. Nie ma osoby która by nie skojarzyła tej budowli.
  • pałac Wiktora Janukowicza - uciekający prezydent Ukrainy zostawił dom, w którym znaleziono piracką łódź rzeczywistych wymiarów, replikę antycznych ruin i egzotyczne zwierzęta na złotych łańcuchach. Warto dodać, że Ukraina zmaga się z ogromną korupcją na każdym kroku i szczeblu władzy.

 Podziwiajcie

Jakie są przyczyny stawiania pałaców, które bardziej śmieszą i straszą, niż budzą podziw? Zapewne kompleksy; do tego dochodzi często utrata kontaktu z rzeczywistością - niestety, duże pieniądze w wielu wypadkach do tego prowadzą. Jeśli połączy się je z władzą absolutną, powstaje zła mieszanka. Większość z wymienionych budowli niszczeje; dyktatury upadają, kariery się kończą, a willę trzeba nadal utrzymać. Wielki metraż wymaga pomocy służby, a złote krany lub marmurowe posadzki wymagają szczególnej pielęgnacji, zakupu odpowiednich środków, jak np. impregnaty do kamienia. Obecnie niemal we wszystkich obiektach zwierzęta potrzebują opieki. Dlatego, bogaczu zastanów się dobrze, zanim postawisz dom swoich marzeń. Oby był domem ze snów, nie zaś koszmarem architekta.

Kategorie:
Słowa kluczowe:
artykuł wyświetlono: 938 razy