Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


WCIĄGARKI LINOWE – PPRZED ZAKUPEM POZNAJ 5 ISTOTNYCH FAKTÓW

2016-06-27

Zanim kupimy maszynę lub urządzenie, sporządzamy specyfikację według naszych potrzeb, preferencji i oczywiście posiadanych środków. Wciągarki linowe to narzędzia niezwykle przydatne, ale jak wybrać najlepszą? Użytkownicy zwrócili uwagę na 5 znaczących kwestii. Oto one:

1. Moc silnika determinuje efektywność i koszty eksploatacji

Producenci elektronarzędzi oferują wciągarki linowe z napędem ręcznym obsługiwane za pomocą specjalnej dźwigni albo korby. Istnieją też modele napędzane silnikiem elektrycznym o różnej mocy. Wybierając urządzenie, dostosuj jego moc do faktycznych potrzeb. Pozwoli to na oszczędny pobór prądu, a co za tym idzie, optymalizację kosztów.

2. Udźwig ma wpływ na wydajność pracy

Wciągarki linowe przeznaczone są do przemieszczania przedmiotów  w kierunku pionowym lub poziomym. Jeśli służą do poziomego przenoszenia ładunku, dla odróżnienia nazywamy je potocznie wyciągarkami. Ustal, co przyjdzie ci transportować i w jakich warunkach, a okaże się, o jakim udźwigu wciągarki będziesz potrzebował. Możesz z jej pomocą udźwignąć obiekty o masie do kilku ton. W razie potrzeby istnieje opcja podwojenia udźwigu z użyciem specjalnego zblocza, a także zamontowania wciągarki na stałe do ściany przy pomocy ramienia wychylnego bądź jako element innego urządzenia np. suwnicy.

3. Lina – od niej zależy funkcjonalność wciągarki

Lina jest zasadniczym elementem budowy maszyny i od niej wciągarki linowe biorą swoją nazwę, choć czasem wyposażone są w łańcuch. Długość liny wyznacza maksymalny zasięg transferu ładunku. Zaczep ma najczęściej postać haka, ale może nim być również pojemnik w formie kosza czy kubła albo chwytnik elektromagnetyczny. Aby utrzymać kontrolę nad procesem unoszenia, upewnij się, że konstrukcja liny jest zaprojektowana w sposób, który zapobiegnie jej skręceniu.

4. Hamulec gwarantuje bezpieczeństwo obsługi

Wciągarki linowe posiadają liczne zabezpieczenia, jak chociażby automatyczny hamulec. Inny przykład stanowi wyłącznik awaryjny. Zareaguje on w momencie awarii lub spadku napięcia elektrycznego. Względy bezpieczeństwa podczas obsługi wciągarki zawsze mają pierwszorzędne znaczenie.

5. Opcje dodatkowe zapewnią komfort i wygodę użytkowania

Producenci maszyn czy narzędzi prześcigają się w rozwijaniu oferty z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań technicznych. Rozumiejąc potrzeby użytkowników, MSW Motor Technics, produkujący wysokiej jakości elektronarzędzia, oferuje wciągarki linowe z całym wachlarzem opcji dodatkowych. Możliwość zdalnego sterowania pilotem na przewodzie ewentualnie bezprzewodowo to jedna z nich. Gwarantują one komfort oraz wygodę w trakcie eksploatacji urządzenia.

Więcej w katalogu na stronie: http://emaks.pl/wyciagarki-linowe-podnosniki-1.html, gdzie znaleźć można wciągarki linowe MSW Motor Technics z opisami.

Kategorie:
Słowa kluczowe: loteria
artykuł wyświetlono: 889 razy