Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Twój dom szkieletowy z płyt cementowych

2015-10-02

Niewątpliwie w ostatnim czasie zainteresowanie domami szkieletowymi wzrosło. Być może na wyrost byłoby stwierdzenie, że budownictwo szkieletowe wypiera budownictwo murowane, ale na pewno w większym stopniu „zaznacza swoją obecność” w branży budowlanej.

Wzrost popularności tej technologii budowy na naszym rynku niesie za sobą wprowadzanie przez producentów materiałów budowlanych produktów, które z powodzeniem można wykorzystywać właśnie do budowy domów szkieletowych. Przybywa także gotowych projektów domów w konstrukcji drewnianej szkieletowej, prezentowane są co raz częściej na łamach prasy branżowej, a także w internecie. Stanowią one na pewno inspirację, a także dają odpowiedź osobom zainteresowanym na pytanie, jak taki domek może wyglądać.

Budowa domu szkieletowego – z jakiego materiału?

Płyta cementowa stanowi przykład materiału wykorzystywanego właśnie w budownictwie szkieletowym. Atutami jej są: trzywarstwowość (wióry ze świerku i jodły, cement portlandzki wysokiej jakości, materiały do mineralizacji drewna), neutralny zapach (nie zawiera izocyjanianu oraz  środków do ochrony drewna), możliwość stosowania jako poszycie współpracujące i usztywniające w budynkach drewnianych. Ich wysoka gęstość zapewnia dobre parametry izolacyjności akustycznej. Płyty cementowe doskonale nadają się do biernej ochrony przeciwpożarowej, są odporne na grzyby – bez konieczności pokrywania ich chemicznymi substancjami. Ich obróbka płyty następuje przy wykorzystaniu powszechnie dostępnych narzędzie budowlanych, takich jak: piły, wiertarki czy strugarki.

Warto również wiedzieć, że płyty cementowe oprócz tego, że doskonale sprawdzają się w budownictwie szkieletowym i drewnianym szkieletowym mogą być stosowane do budowy konstrukcji ognioodpornych, okładzin wewnętrznych, zabudowy poddasza, podłóg w warsztatach, okładzin wewnętrznych ze zwiększonym obciążeniem, obiektów targowych, sportowych i sklepowych.

Jak widać zastosowanie płyt cementowych jest szerokie i dlatego warto jest temu produktowi przyjrzeć się bliżej, szczególnie w sytuacji, kiedy myślimy o budowie jednej z wymienionych konstrukcji budowlanych.

Kategorie:
Słowa kluczowe:
artykuł wyświetlono: 2063 razy