Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Średnie ceny za mieszkania w Poznaniu w grudniu 2016

2017-01-05

Ceny za mieszkania w Poznaniu pod koniec 2016 roku utrzymują się na stabilnym poziomie, w związku z tym ci, którzy planują zakupienie własnego „M”, nie muszą przygotowywać się na znaczne różnice cenowe. Ile trzeba będzie zapłacić obecnie za metr kwadratowy mieszkania w Poznaniu?

Od lat prym w wysokości cen nieruchomości wiedzie Warszawa. Poznań również zaliczany jest do tych miast, gdzie za mieszkania trzeba zapłacić więcej w porównaniu ze średnią krajową. W grudniu 2016 roku średnia cena za metr kwadratowy mieszkania w Poznaniu pochodzącego z rynku pierwotnego wyniosła 6302 złote, z kolei na rynku wtórnym 5964 złote. To nawet o ponad 3 tysiące mniej niż w przypadku mieszkań w Warszawie.

Różnice cenowe obserwowane są również wtedy, gdy porówna się ceny mieszkań pod kątem ich metrażu. Podobnie jak w innych miastach w kraju, najwięcej trzeba będzie zapłacić za mieszkania mniejsze, jako że to one cieszą się największym zainteresowaniem wśród kupujących. Za metr kwadratowy mieszkania mającego do 38 metrów w Poznaniu trzeba zapłacić 6917 złotych dla rynku pierwotnego i 6366 złotych dla rynku wtórnego. W przypadku mieszkań mających od 38 do 60 metrów kwadratowych trzeba liczyć się z wydatkami kolejno 6242 złotych oraz 6068 złotych, z kolei dla mieszkań mających od 60 do 90 metrów to 5899 złotych oraz 5616 złotych za metr kwadratowy.

Oczywiście, bez problemu można znaleźć również tańsze nieruchomości, dlatego też warto trzymać rękę na pulsie, aby znaleźć najlepsze mieszkania na sprzedaż w Poznaniu w najbardziej korzystnej cenie według swoich możliwości.

Aktualne oferty nieruchomości w Poznaniu można znaleźć już teraz na portalach ogłoszeniowych, gdzie publikują je przede wszystkim biura nieruchomości oraz osoby prywatne. W celu znalezienia nowych nieruchomości warto zajrzeć na strony internetowe deweloperów, gdzie można zapoznać się z wszystkimi dostępnymi mieszkaniami przeznaczonymi na sprzedaż, także tymi, które aktualnie są w fazie realizacji, aby wykonać wcześniejszą rezerwację i mieć pewność, że dane lokum nie będzie już wykupione przez nikogo innego.

Kategorie:
Słowa kluczowe: frank, waluta, Finansowanie firm, wydatki raty kredyt dofinansowanie
artykuł wyświetlono: 993 razy