Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Sprawny łańcuch dostaw to podstawa sukcesu

2015-07-20

Szybka dostawa towarów, utrzymanie stanu magazynowego na optymalnym poziomie, niskie koszty związane ze spedycją – to wszystko cel, do którego należy dążyć. Dlatego tak ważne jest opracowanie i wdrożenie sprawnego łańcucha dostaw, który jest podstawą sukcesu.

W ramach organizacji łańcucha dostaw znajdują się takie usługi logistycznych, jak transport, spedycja oraz magazynowanie. Na każdą z nich składają się z kolei następne czynności, które również wymagają odpowiedniego planowania i koordynacji. Tylko wtedy będzie można utrzymać sprawny łańcuch dostaw materiałów od punktu A do punktu B.

Transport oraz spedycja mają newralgiczną rolę w kompletnym łańcuchu dostaw. Usługi te jednak nie są z sobą tożsame – transport to przewiezienie towaru do celu, natomiast usługa spedycji obejmuje także innego rodzaju czynności, by było to możliwe, w szczególności formalności – sporządzenia dokumentacji, ubezpieczenia przesyłki, jej przygotowanie i odbiór. Transport może być świadczony też przez zewnętrzne firmy w stosunku do spedytorów. Usługa magazynowania także jest bardzo ważna w realizacji łańcucha dostaw. Wtedy towary mogą być przechowane na określony czas w optymalnym miejscu, dlatego zleceniodawca nie będzie musiał dodatkowo poszukiwać odpowiedniej do tego celu przestrzeni.

Dobrym rozwiązaniem w celu poprawy realizacji czynności w zakresie łańcuchów dostaw jest skorzystanie z usług zewnętrznych firm, które zajmują się tego rodzaju czynnościami. To operatorzy logistyczni, którzy świadczą swoim klientom usługi obejmujące magazynowanie, transport, spedycję, a także prowadzą zaawansowane procesy logistyczne, aby całość mogła generować jak najniższe koszty z zachowaniem jak najwyższego bezpieczeństwa, terminowości i wydajności.

W dobie internetu najłatwiej można znaleźć odpowiednie oferty właśnie online. Po wpisaniu do wyszukiwarki słów „centrum logistyczne warszawa” czy podobnych można bez problemu znaleźć atrakcyjne oferty w dany mieście. Ceny są różnorodne, dlatego nie warto podejmować decyzji od razu, ale porównać i dokładnie przeanalizować.

Kategorie:
Słowa kluczowe:
artykuł wyświetlono: 1272 razy