Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Ślusarstwo artystyczne

2017-10-03

Ślusarstwo artystyczne tworzy wspaniałe wyroby z metalu na potrzeby publicznych przestrzeni użytkowych i prywatnych domostw. Ślady takiego ślusarstwa widoczne są w różnorakich wyrobach.

Z metali wykonuje się ogrodzenia stalowe, płoty, bramy, furtki, schody zewnętrzne i wewnętrzne, balustrady tarasowe, meble ogrodowe, a także inne indywidualne produkty, jakie tylko przyjdą do głowy artystą ślusarzom, bądź ich klientom.

Ślusarze korzystają z takich materiałów, jak stal zwykła i nierdzewna, aluminium, a także szkło. Szklane balustrady prezentują się bardzo nowocześnie, innowacyjnie i szykownie. Wykonane są ze specjalnego rodzaju, bezpiecznego i wytrzymałego szkła. Elegancko komponują z innymi materiami, podobnie, jak schody stalowe, których poręcze wykonane są z eleganckich metali, a stopnie z drewna, szkła, bądź kamienia.

Ogrodzenia i bramy stalowe  uważane są za wizytówkę domu, zapraszają do środka gości, a posesje ogradzają od świata zewnętrznego. Wykonane z solidnego, wytrzymałego, a wręcz niezniszczalnego materiału, jakim są różne stopy metali prezentują się wyjątkowo korzystnie i idealnie spełniają swoje funkcje ochronne.

Stalowe wyroby są łatwe w konserwacji i odporne na korozje. Jednak, by służyły długo potrzebna jest ich właściwa pielęgnacja. Niekorzystne warunki atmosferyczne, a zwłaszcza kwaśne deszcze mogą sprawić, że metalowe konstrukcje pokryją się rdzą. Dobrze jest zastosować gruntowe farby lub podkłady antykorozyjne. Wtedy można mieć pewność, że stalowe wyroby będą służyły nawet przez wile pokoleń, wciąż zachowując świeży wygląd. Oczywiście stalowe produkty można okresowo odnawiać, by na dłużej zachowało nienaganny image.

Ślusarstwo artystyczne to prawdziwy kunszt. Wyroby wychodzące spod dłoni wprawnych mistrzów zachwycają swoją oryginalnością, gustownością i niepowtarzalnością. Często są to projekty wykonane na indywidualne zamówienie. Aż trudno uwierzyć, że tak ciężki z natury materiał, jakim jest metal może przybierać tak finezyjne kształty i formy, jakie tworzą wprawieni rzemieślnicy ślusarze.

Współczesne warsztaty ślusarskie oferują szereg dodatkowych usług, w tym montaż wykonanych przez siebie wyrobów.

Kategorie:
Słowa kluczowe: styropian, producent styropianu, norma techniczna, ISO
artykuł wyświetlono: 1342 razy