Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Prace budowalne obarczone są wysokim ryzykiem.

2017-08-29

W obecnych czasach cały czas słyszymy o nowych budowach dróg, bloków, mieszkań, centrum handlowych itp. Technologia się cały czas dynamicznie rozwija. Systematycznie powstają nowe budowle, a jak wiadomo żeby zacząć budowlę musimy na początku mieć przede wszystkim materiały z których wybudujemy dany obiekt. Transport materiałów budowlanych nie należy do najłatwiejszych transportów, więc kierowcy, którzy pracują w tym zawodzie nie mają łatwiej pracy. Przewożąc ładunku z materiałami budowlanymi zazwyczaj są to dosyć spore tonaże, które nie są łatwe w transporcie ze względu na swoją wielkość i ciężar.

Bardzo często podczas przewozu ładunków z magazynu na teren budowy dochodzi do uszkodzenia ładunku oczywiście podczas transportu. Dzieje się tak, ponieważ kierowcy czy też osoby, które odpowiadają za załadowanie ładunku na ciężarówkę źle lub zbyt słabo zabezpieczą ładunek. Musimy pamiętać że ładunku nie należą do najmniejszych gabarytów, więc powinny być jak najlepiej zabezpieczone i sprawdzone, aby podczas transportu nie przemieszczały się na samochodzie. Najczęstsze uszkodzenia ładunków budowlanych podczas transportu to właśnie zbyt słabe zabezpieczenie przewożonego towaru, który na trasie podczas dostarczania go do miejsca docelowego przemieszcza się na samochodzie, najczęściej obijając od burty naczepy do burty i poprzez co się cały niszczy. Dużo firm, które zajmują się zawodowo transportem materiałów budowlanych podchodzi profesjonalnie do załadunku i zabezpieczenia przewożonego ładunku, lecz nie brakuje też firm, które znacznie lekceważąco podchodzą do zabezpieczenia ładunków i lekceważą klientów. Średnio 50 % ładunków przewożonych przez takie firmy niszczy się w drodze do klientów czyli do punku docelowego gdzie ma zostać dostarczony towar i klienci czyli zleceniodawcy są niezadowoleni. Transport HDS ładunków to bardzo poważna usługa, więc firmy które zajmują się zawodowo obojętnie jakim rodzajem transportu a zwłaszcza transportem budowlanym powinny dbać o swoich klientów i starać się jak najlepiej zabezpieczyć przewożony ładunek. 

Jak wybrać dobrą firmę zajmującą się transportem materiałów budowlanych i jakie są zalety transportu materiałów budowlanych ? 

Firm zajmujących się zawodowo transportem materiałów budowlanych na rynku znajdziemy setki, jednak aby wybrać odpowiednią firmę musimy skupić się na poniższych zaletach, które powinna spełniać każda firma, która oferuje swoim klientom usługę jaką jest transport materiałów budowlanych.

Zalety transportu materiałów budowlanych jakie powinna spełniać każda firma :

  • profesjonalizm ( profesjonalne wykonywanie zleceń od zleceniodawców )
  • zabezpieczanie ładunków ( każdy przewożony ładunek musu być bardzo dobrze zabezpieczony ) 
  • płynna realizacja zlecenia ( zlecenie powinno zostać wykonane w czasie i na termin )
  • profesjonalny załadunek i rozładunek towaru ( firma musi dbać o materiały, które na początku musi załadować na samochód a potem po dotarciu do celu rozładować ) 

Wyżej wymienione cztery zalety są to te które powinna przestrzegać każda firma, która świadczy usługi transportu materiałów budowlanych.

Źródło: Szalunkiweb.pl - Transport szalunków

Kategorie:
Słowa kluczowe: obraz, wykończenia, wykończenie, aranżacja, aranżacja wnętrz, galeria ścienna
artykuł wyświetlono: 2962 razy