Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Pompy spożywcze i śrubowe

2017-11-04

Przemysł spożywczy stawia niezwykle wysokie wymagania względem właściwości technicznych oraz mechanicznych komponentów, jakie są wykorzystywane przy montażu danej maszyny.

Dlatego też tak ważne jest, aby wybierać wyłącznie dobrej jakości produkty- szczególnie istotnym elementem, który wspomaga cały proces produkcji, są pompy spożywcze.

Zarówno pompy spożywcze, jak i pompy śrubowe, są zaprojektowane w ten sposób, by zachować stuprocentową higienę. Ich konstrukcja sprawia, że są one sterylne i są w stanie spełnić wszelkie wymogi, jakie proces produkcyjny stawia przed nimi. Są one również bardzo łatwe w demontażu, a co za tym idzie są również z tego względu przygotowane do mycia ręcznego. Dzięki solidnej konstrukcji, są także w stanie udźwignąć nawet najcięższe zadania, jakie stawia się przed nimi- wszystko to dzieje się za sprawą odpornego na działanie kwasów oraz innych szkodliwych substancji korpusu. 

Pompy spożywcze mają naprawdę szerokie zastosowanie. Wystarczy przyjrzeć się zaledwie tej krótkiej liście, by móc stwierdzić, że ta opinia jest całkowicie słuszna:

  • transport produktów spożywczych w stanie ciekłym,
  • gorzelnictwo,
  • farmacja,
  • mleczarstwo (mleko, serwatka itp.),
  • ciecze myjące do systemu CIP,
  • przetłaczanie podstawowych mediów w przemyśle spożywczym (woda, woda oczyszczona zimna lub gorąca),
  • substancje, które gęstnieją w temperaturze otoczenia (a zatem oleje i tłuszcze spożywcze),
  • przetwórstwo owocowo-warzywne (soki, dżemy oraz inne przetwory wykorzystywane w przemyśle spożywczym).

Ważnym aspektem, który również warto wspomnieć przy omawianiu wizerunku pompy w całym przedsiębiorstwie, jest duża wydajność tego urządzenia przy jednoczesnym małym zużyciu prądu. To niezwykle istotne zwłaszcza dla firm, które dopiero co budują swoje struktury na rynku i nie mogą sobie pozwolić na duże wydatki. Inwestycja w to urządzenie, jest zdecydowanie dobrym posunięciem- będzie ona spłacała się wraz z kolejnymi sukcesami odniesionymi w tej branży. Warto pamiętać, by zawsze wybierać artykuły, które posiadają oryginalne certyfikaty jakości i są rzeczywiście nośnikiem wysokiego standardu wykończenia. Tylko takie artykuły będą w stanie przez długi czas utrzymać firmę na fali niemalejącej popularności. 

Kategorie:
Słowa kluczowe:
artykuł wyświetlono: 1119 razy