Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Opał do kotła grzewczego.

2017-12-01

Zimowy okres to czas, w którym nasz budżet dodatkowo obciążają koszty ogrzewania. W zależności od instalacji, wydatek na wytworzenie ciepła w domu, w określonym stopniu wpływa na ogólny stan naszych finansów.

Posiadacze piecyków oraz małych kotłów corocznie stają przed wyborem odpowiedniego opału. A decyzja ta, wcale nie należy do prostych.

Duży wybór na rynku

Czasy, w których w piecach kaflowych spalano głównie węgiel, dawno minęły. Kamienna odmiana, nadal kusi posiadaczy kotłów swoją wartością opałową. Niektórzy w poszukiwaniu oszczędności, decydują się na węgiel brunatny. Ma on niższą wartość opałową, ale wpływa korzystniej na żywotność urządzenia grzewczego.

Kolejną nowością, która stosunkowo niedawno zaskarbiła sobie rynek jest ekogroszek. Dodatek ,,eko" przekonuje do siebie głównie ludzi nastawionych na ochronę naszej planety. I słusznie, ta forma opału jest przyjazna dla środowiska. Co więcej, nie zawiera siarki - głównego czynnika szkodzącego podczas spalania opału (poza tlenkami węgla).

Miłośnicy nowinek technicznych, na pewno zwrócą uwagę na pellety oraz organiczne substancje energetyczne. Oparte na biomasie, posiadają określoną wartość opałową a do tego dobrą reputację. Do wad należy zaliczyć opłacalność finansową oraz stosunkowo małą dostępność na rynku.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie

Ogólne kryteria wyboru, można podzielić na kilka wiodących grup. Największa ilość użytkowników, zwraca uwagę na finalną cenę produktu. W wypadku zakupu opału bywa ona jednak bardzo myląca. Surowiec energetyczny posiada określone predyspozycje. Cechy, na które warto zwrócić uwagę to chociażby pochodzenie, wartość opałowa czy też wilgotność. Większość z tych parametrów, znajdziemy również ,,w sieci" (w postaci elektronicznej oferty handlowej). Czasami jednak, bardziej opłacalne okaże się udanie do stacjonarnego punktu, w którym zobaczymy nasz przyszły opał ,,na żywo".

Wybór odpowiedniego źródła ciepła to bardzo osobista kwestia. Posiadacze małych kociołków czy też pieców, mogą wybierać spośród wielu propozycji na rynku. Co ciekawe, zakup opału wcześniej okazuje się korzystny ekonomicznie. Jak wiadomo, cena zależy w głównej mierze od popytu. Stąd też w okresie zimowym, kwota zakupu węgla czy też miału węglowego będzie stosownie wyższa.

Kategorie:
Słowa kluczowe: ekogoroszek
artykuł wyświetlono: 823 razy