Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Odpowiedni wybór opakowania kartonowego do transportu

2015-08-23

Poprawny dobór opakowań kartonowych w zależności od gabarytów i wagi pakowanych towarów, stanowi bardzo istotny aspekt bezpieczeństwa wysyłanych towarów. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby w czasie transportu towaru przez firmę kurierską nie doszło do żadnych uszkodzeń przesyłki.

Dzięki starannemu zapakowaniu w odpowiednio dobrane opakowanie kartonowe, można w wyraźny sposób zminimalizować ryzyko uszkodzenia przesyłki w czasie transportu, a to rzecz jasna przełoży się na dość spore oszczędności dla sprzedającego.

Najczęstsze przyczyny uszkodzeń.

Niewłaściwe wypełnienie wolnej przestrzeni w opakowaniu.

Zdecydowanie najczęściej dochodzi do uszkodzeń przesyłanych towarów, w wyniku wadliwego doboru opakowania, jak również w wyniku złego wypełnienia wolnej przestrzeni w opakowaniu. Bardzo często popełniany jest błąd wypełniania wolnej przestrzeni w opakowaniach klapowych woreczkami powietrza, w przypadku kiedy przesyłany towar jest duży i ciężki. Tutaj naturalnym jest przecież, iż w przypadku kiedy przesyłka upadnie, co zdarza się dość często, woreczki powietrzne pękną a towar ulegnie uszkodzeniu. W takich przypadkach opakowanie powinno być wypełnione styropianem, lub pianką poliuretanową, które to materiały doskonale zamortyzują uderzenie i nie dopuszczą do uszkodzenia zawartości opakowania.

Wadliwy dobór opakowania.

Bardzo często na uszkodzenia w czasie transportu wpływ ma także niewłaściwie dobrane opakowanie w stosunku do wagi i gabarytów przesyłanych towarów. Tutaj zasada jest stosunkowo prosta. Przesyłki ciężkie i duże powinny być pakowane w opakowania klapowe duże, wykonane z twardego, wielowarstwowego kartonu, który zapewni zwiększony poziom wytrzymałości na wszelkiego rodzaju uszkodzenia w trakcie transportu. Dzięki temu zapewnimy sobie o wiele większy poziom bezpieczeństwa transportowanych towarów, a to przecież w tym przypadku jest kwestią najważniejszą.

O czym jeszcze pamiętać?

Są to oczywiście podstawowe błędy popełniane przez osoby pakujące towary do wysyłki, a można ich popełnić o wiele więcej. Przede wszystkim trzeba tutaj kierować się wyobraźnią i wyprzedzać wydarzenia. Trzeba umiejętnie przewidzieć, co może się wydarzyć podczas transportu i w stosunku do naszych wyobrażeń, dobrać odpowiednie opakowanie kartonowe, zastosować odpowiednie wypełnienie wnętrza, oraz zwrócić uwagę na kwestię zabezpieczenia zewnętrznego samego opakowania, co także jest bardzo istotne w tym szczególnym przypadku.

Poznaj więcej szczegółów nt. opakowań z kartonu: http://www.amataska.pl/abc-tektury/

Kategorie:
Słowa kluczowe:
artykuł wyświetlono: 1664 razy