Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Nowe mieszkanie bez remontu

2016-08-02

Nie ma osoby, która - nawet bardzo zadowolona z wyglądu swojego mieszkania lub domu, nie chciałaby go czasem nieco odmienić. Remonty są czasochłonne, a wymiany mebli kosztowne.

Jednak, istnieje kilka fajnych, sprytnych sposobów, które można wykorzystać, aby wnętrze wyglądało jak nowe - opowiedzą o nich specjaliści z www.fototapetynawymiar.eu (przejdź do strony www.fototapetynawymiar.eu)

Takie samo, a jak nowe

Nowo pomalowane ściany brudzą się najszybciej; nie dlatego, że są bardziej podatne, lecz na nowym szybciej dostrzegamy wszelkie ślady używania. Jednak, zarówno meble, jak i ściany ulegają śladom użytkowania. Nie trzeba przyjmować ogromnej liczby gości, ani wychowywać małych dzieci, aby dom nosił ślady użytkowania - od tego w końcu jest. Jak powszechnie wiadomo, w państwach zachodnich wymienia się meble średnio raz w roku, ze zmianą sezonu lub mody. Tendencja ta może jeszcze długo nie dotrzeć do naszego kraju; istotne różnice w zarobkach i metrażach mieszkań na to nie pozwalają. Istotna też jest mentalność - są w nas resztki podejścia starszego pokolenia, które miało jedną wersalkę i jedną meblościankę przypisaną do człowieka na dwadzieścia lat i nie widziało powodu tego zmieniać (nie zapominajmy o bordowym dywanie w cygańskim stylu!). Obecni trzydziestolatkowie, czyli osoby będące na etapie życia polegającym na zakupie i urządzaniu swojego lokum mają już nieco inne podejście. Lubią zmiany i nie chcą spędzić lat w tym samym wnętrzu. Nie mogąc sobie pozwolić na gruntowne zmiany, więc szukają zamienników.

Jak odmienić mieszkanie?

Sposobów jest kilka. Pozwoliliśmy sobie na zebranie najciekawszych i najlepszych :

  • dodatki - za pomocą zmiany firan, zasłon, bibelotów i dywaników można szybko odmienić wygląd pokoju. Wystarczy wybrać dodatek w kontrastującym kolorze, lub zamiast wielu ozdób postawić jedną i wyraźną.
  • fototapeta na ścianę - zamiast bawić się w malowanie, które jest czasochłonne, a  jego efekty zapachowe pozostawiają wiele do życzenia, warto po prostu przykleić ciekawy wzór, co zajmuje chwilę. Fototapety można również kłaść w kuchniach i łazienkach.
  • naklejki na meble - można zyskać nowy wygląd domowych mebli bez potrzeby ich wymiany; naklejki na wymiar pozwolą zmienić kolor i wzór tych, posiadanych. W razie kolejnej zmiany wystroju, ich usunięcie i zastąpienie będzie bezproblemowe
  • oświetlenie - czasem, zmiana kąta oświetlenia pokoju lub koloru klosza/ żarówek daje bardzo ciekawe efekty. Warto sprawdzić kolorowe żarówki i ozdobne klosze, co sprawdza się szczególnie w pomieszczeniach o minimalistycznym wystroju.

Podsumowyjąc

Jak widać, gruntowna zmiana wyglądu swojego mieszkania lub domu nie musi być wcale kosztowna; za pomocą kilku mniejszych zmian można łatwo odmienić wygląd całości. Warto wykorzystać nasze porady, aby dalej cieszyć się starym mieszkaniem niczym nowym. Małe zmiany pozwalają też zneutralizować naturalne szkody, wynikające z codziennego użytkowania domostwa. Mamy nadzieję, że powyższe pomysły pomogą niejednej osobie uporać się z domowymi kłopotami i odkryć na nowo radość z przebywania we własnym, dopieszczonym domu.

Kategorie:
Słowa kluczowe: tapicerka samochodowa, sprzątanie, czyszczenie, samochód
artykuł wyświetlono: 1537 razy