Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Najczęstsze błędy popełniane podczas ocieplania domu

2016-09-19

O popełnianie błędów podczas wykonywania termomodernizacji nietrudno. Mogą one mieć kluczowe znaczenie w efekcie końcowym. Zobacz, zatem na co szczególnie zwrócić uwagę, aby prawidłowo wykonać docieplenie.


Pierwszą rzeczą, jaką powinieneś zrobić przed przystąpieniem do wykonywania prac tego typu jest zabezpieczenie budynku. Chodzi tutaj głównie o oklejenie folią okien. Jeśli to możliwe, należy osłonić siatką rusztowania. Wówczas nie będzie problemu z uprzątnięciem po zakończonej pracy.

Przygotowuj ściany

Chociaż wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, należy odpowiednio przygotować podłoże, które będziemy ocieplać. Powinna być ona gładka, równa i bez śladu pyłu, a także wolna od pleśni itp. Nie wystarczy tylko usunięcie jej ze ściany. Konieczne jest usunięcie jej przyczyny. W przeciwnym wypadku problemu powrócą na już ocieplonej ścianie.

Kolejność ma znaczenie

Czy wiesz, według jakich punktów powinieneś wykonywać ocieplenie domu? Czynności te nie są przypadkowe i nie można ich zmieniać. Najpierw nakłada się klej a potem zatapia się w nim siatkę. Zdarza się jednak, że czynności te można odwrócić. Nie rezygnuj jednak z gruntowania. Zapewni to odpowiednie wiązanie tynku cienkowarstwowego. Unikniesz prześwitów i pozbędziesz się nierównej powierzchni elewacji. Poza tym zyskasz pewność, że tynk nie odpęknie i nie odleci już po kilku latach.

Zaangażuj specjalistów

Wykonywanie czynności według wskazanej kolejności to nie wszystko. Zajmując się wykonaniem docieplenia musisz wiedzieć też jak prawidłowo przymocować izolację do warstwy nośnej, aby była ona trwała. Ważne jest także przygotowania odpowiedniej izolacji termicznej i osłony przed wpływami atmosferycznymi. Zanim rozpoczniesz ocieplać budynek, koniecznie zamontuj listwę startową i wywiń siatkę na styropian. Zabezpieczy to budynek przed gryzoniami i ptakami. Równie istotne jest odpowiednie wykonanie nadproży, które będą spajały tynk. Kluczową rolę odgrywa jednak technika ocieplenia. Musisz wiedzieć, że jakość ocieplenia zależy od rodzaju i grubości materiału izolacyjnego, który stosujesz. Liczy się również fachowość wykonania. Dlatego, gdy nie jesteś pewien swoich umiejętności i boisz się o poprawność wykonania docieplenia na Twoim domu, zdecyduj się na doświadczoną ekipę. Firma Luksar już od wielu lat wykonuje profesjonalne usługi docieplenia, termomodernizacji oraz wykonywania elewacji. Dzięki temu wiesz, że Twój dom jest w dobrych rękach, a praca zostanie wykonana prawidłowo i na czas.

Kategorie:
Słowa kluczowe: tapety, fototapety, malowanie, ściany
artykuł wyświetlono: 1227 razy