Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Metody aranżacji ścian

2015-11-27
Każdy z nas stara się, by jego dom wyglądał ładnie, był fajnie urządzony, a aranżacja przykuwała uwagę. Jednymi z ważniejszych kwestii przy projektowaniu wystroju domu są ściany. Sposób na aranżację ścian jest kilka – przyjrzyjmy im się zatem.

Bardzo popularnym i chyba najprostszym sposobem jest pomalowanie ścian. Możemy postawić na klasyczne pomalowane na biało ściany, lub też aranżację z odrobiną szaleństwa, czyli zabawę kolorami. Możemy połączyć kolory, pomalować ściany naprzemiennie, albo pobawić się ze wzorkami. Aranżacja dosyć fajna, niezbyt droga i niekoniecznie skomplikowana. Tak naprawdę każdy może i jest w stanie wykonać malowanie ścian samodzielnie.

Kolejnym sposobem jest położenie tapety. Tapeta jak sami wiemy to podłoże papierowe przymocowane za pomocą specjalistycznego kleju do ściany. Wzorów tapety jest całe multum, a każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie odpowiedniego. Położenie tapety jest nieco bardziej skomplikowane, aniżeli standardowe pomalowanie ścian. Najlepiej w tym przypadku zatrudnić kogoś, kto zna się na tym. Przy złej technice tapeta może się bardzo szybko odkleić i oszpecić ściany. Sama tapeta występuje w postaci rolek. W przypadku bardziej skomplikowanych wzorów tapety jej położenie może być nieco bardziej skomplikowane, co również trzeba brać pod uwagę decydując się na tapetę.

Ostatnim hitem stała się fototapeta czyli tapeta z fotografii. Nie jest to taka nowa moda, bo zapoczątkowana jeszcze w latach 80’ i 90’. Ale jak powszechnie wiadomo to co modne odchodzi, a potem wraca na nowo. Fototapeta daje dosyć duże możliwości aranżacyjne, ze względu na brak limitów we wzorach i w kolorystyce. Mówi się, że fototapeta tak jakby spełnia marzenia. Dlaczego? Bo możemy sprawić, że nasz salon stanie się piękną plażą ze złocistym piaskiem i gorącym słońcem, a łazienka istnym akwenem wodnym. Nowością jest stworzenie fototapety z własnej fotografii, co również jest dosyć fajnym i ciekawym pomysłem na ozdobienie ściany. Jedynym warunkiem jest wybranie takiego zdjęcia, by było ono naprawdę dobrej jakości i wysokiej rozdzielczości. W przeciwnym razie fototapeta nie będzie oddawała oczekiwanego efektu i uroku. Fototapeta ma kilka zalet, ale jedną z najważniejszych jest jej koszt. Cena fototapety nie jest wygórowana. Ważną kwestią jest również sama pielęgnacja i utrzymanie fototapety. Dzięki różnorodnej strukturze mamy możliwość samodzielnego czyszczenia wilgotną ściereczką, a te kuchenne z kolei nie będą chłonęły zapachów. Więc w przypadku fototapety nie będziemy zmuszeni, by co jakiś czas odświeżać ściany i wydawać kolejne pieniądze – jak to jest w przypadku białych, pomalowanych ścian.

Wydawać by się mogło, że kwestia aranżacji ścian jest sprawą banalną i niewymagającą większego myślenia – a jednak. Metod na przyozdobienie ścian jest mnóstwo, a wszystko zależy od upodobań, gustu, czyli od nas samych. Warto jednak mocniej się nad tym zastanowić, bo wystrój domu ma ogromny wpływ na nas i na nasze samopoczucie. Ładnie zaaranżowana ściana potrafi sprawić, że dom będzie miejscem, do którego chętnie będziemy wracać.

Artykuł przygotowała firma Topago - zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej http://topago.eu oraz do zapoznania się z ofertą
Kategorie:
Słowa kluczowe:
artykuł wyświetlono: 1698 razy