Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Likwidacja szkód – ubezpieczenie mienia

2015-07-02

Coraz więcej Polaków chętnie ubezpiecza swoje mienie. Oczywiście są to zarówno nieruchomości, które są chętnie od wielu lat ubezpieczane, ale w ostatnim czasie coraz chętniej również sięgamy po polisy ubezpieczające nasze ruchomości, takie jak drogocenne przedmioty i zbierane przez lata kolekcje. Ubezpieczyciele także dostosowali swoje oferty do wymagań zmieniającego się rynku i dziś takie ubezpieczenia są praktycznie standardem.

Zarówno w przypadku ubezpieczenia nieruchomości, jak i ruchomości w przypadku zaistnienia szkody takiej jak zniszczenie mienia lub w wypadku ruchomości jego kradzieży, będzie potrzebne przeprowadzenie stosownych oględzin miejsca zdarzenia i zastosowanie się do instrukcji podanej przez ubezpieczyciela. tym sposobem jednak odzyskamy szybko pieniądze, które zrekompensują nam poniesione straty materialne i pozwolą na przykład na odbudowę uszkodzonego domu lub odkupienie drogocenności.

PROCES LIKWIDACJI SZKODY

                Proces likwidacji powstałej szkody wbrew pozorom nie jest niczym trudnym, ale będziemy musieli oczywiście spełnić kilka warunków formalnych, które nakłada na nas na podstawie umowy nasz ubezpieczyciel. Przede wszystkim należy złożyć odpowiedni formularz zgłoszeniowy, który zostanie następnie szybko rozpatrzony przez firmę ubezpieczeniową. W formularzu muszą zostać wypełnione dane takie jak:

- data i miejsce zdarzenia.

- wszystkie dane personalne osoby zgłaszającej i właściciela danego mienia.

- przyczyna zaistnienia danej sytuacji.

- opis okoliczności zdarzenia.

- opis wykonany na miejscu oględzin.

- pozostałe dokumenty, w przypadku kradzieży na przykład protokoły policji jeżeli posiadamy takowe.

- dokumentacja zdjęciowa i opisowa.

                Cały proces powinien trwać maksymalnie do 30 dni. W tym czasie firma ubezpieczeniowa na pewno wyśle do nas swojego rzeczoznawcę, który oceni powstałe straty i zasadność udzielenia pomocy finansowej na podstawie wykupionego ubezpieczenia. Z reguły jedna firmy ubezpieczeniowe dbając o swoich klientów działają o wiele szybciej i realizują swoje zadania w sposób fachowy błyskawicznie.

Kategorie:
Słowa kluczowe:
artykuł wyświetlono: 1243 razy