Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Leasing czy zakup na własność narzędzi budowlanych?

2016-02-16

Zakup ciężkich maszyn budowlanych, urządzeń i innych niezbędnych narzędzi do wykonywania budów nieruchomości lub świadczenia usług remontowych, wymaga wysokich nakładów finansowych. Alternatywę stanowi leasing maszyn budowlanych i zakup narzędzi w hurtowni, po niskich cenach.

Dlaczego leasing?

Zakup maszyny budowlanej zwykle wiąże się z koniecznością spożytkowania większej sumy pieniędzy przez inwestora. W przypadku niewielkich firm budowlanych lub początkującej działalności gospodarczej  dobrym rozwiązaniem może być leasing. Dzięki takiej formie zewnętrznego finansowania inwestycji w sprzęt budowlany, można zaoszczędzić. Nie trzeba bowiem od razu wykładać znacznej kwoty pieniędzy, a jedynie opłatę wstępną na poziomie zwykle 10 proc. wartości przedmiotu leasingu.

Dodatkową korzyścią wynikającą z leasingu jest możliwość wliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów leasingowych, dlatego pozwalają one na obniżenie zobowiązania podatkowego leasingobiorcy, o ile rozlicza się on z fiskusem na zasadach ogólnych, według dwustopniowej skali podatkowej lub podatku liniowego.

Zamiast kupować na własność maszynę budowlaną, albo zaciągać kredyt na jej nabycie, można skorzystać z oferty leasingowej. Nie trzeba wówczas pokrywać wartość podatku VAT, który jest finansowany przez firmę leasingową. Umowa zawierana jest na czas określony, a po okresie zakończenia umowy leasingowej można albo wziąć inną maszynę w leasing, albo za symboliczną kwotę wykupić na własność tą, z której korzystaliśmy dotychczas. Dla młodych przedsiębiorców leasing jest lepszą opcją także i dlatego, że leasingodawcy nie mają tak wysokich wymagań względem zdolności kredytowej klienta, jak banki.

Gdzie kupić tanie narzędzia budowlane?

Żadna firma budowlana nie może obyć się bez podstawowych narzędzi, takich jak młotki, śrubokręty, wszelkiego rodzaju klucze czy piły. Zakup jednostkowy tego rodzaju akcesoriów nie pociąga za sobą wysokich wydatków, ale już zaopatrzenie w nie kilkudziesięciu pracowników na budowie będzie generowało wysokie koszty. Warto znaleźć ofertę na tanie narzędzia. Firma e-spawalnictwo w swoim sklepie internetowym oferuje hurt narzędzi budowlanych, które dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach.

Ich nie trzeba leasingować, z resztą byłoby to trudne do wykonania. Natomiast, duże maszyny budowlane, m.in. koparki czy betoniarki, śmiało można wyleasingować, oszczędzając przy tym na jednorazowej inwestycji.

Kategorie:
Słowa kluczowe:
artykuł wyświetlono: 1316 razy