Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Łazienka - wanny jakie tylko chcesz

2017-05-24

Czasem stajemy przed wyborem między wanną a kabiną prysznicową. Jednak to najczęściej ma miejsce w sytuacjach kiedy decydujemy się na remont małej łazienki w bloku. W dużych łazienkach, zwłaszcza w domkach jednorodzinnych, przydatne bywają zarówno wanny, jak i kabiny. Tym bardziej, że wanna ze swoim współczesnymi możliwościami nie służy już tylko do mycia, bo przecież już od wieków służy również do kontemplacji.

Nie tylko przy ścianie

W wypadku projektowania dużych łazienek do współczesnych trendów należy zaliczyć również i to, że coraz częściej odsuwamy wannę od ściany, na większą lub mniejszą odległość. Coraz częściej spotyka się wanny stojące pośrodku pomieszczenia łazienkowego, nie mniej często wanna jest całkowicie wpuszczona w podłogę wzorem wanien starożytnych.

Rodzaje i zabudowy

Zanim o zabudowie, to wcześniej o materiale. W tym względzie jest również duży wybór, choć najczęściej kupowane są wanny akrylowe, dostępne są żeliwne. Bardziej zasobni mogą kupić (lub zamówić) wannę ze sztucznego kamienia, a nawet ze szkła. Kształty są też przeróżne - od tych najbardziej nowoczesnych po klasyczne. A warto podkreślić, że jest niemała grupa zwolenników stylu vintage jeśli idzie o wystrój łazienek. I tu producenci również wyszli naprzeciw proponując dodatki, choćby w postaci mosiężnych baterii. Ciekawostką są wanny z drzwiczkami, przeznaczone nie tylko dla osób niepełnosprawnych.

Jeszcze całkiem niedawno nieodłącznym elementem strefy wannowej była zabudowa wanny i była najczęściej wykonywana z płytek ceramicznych, często dopasowana do stylu w jakim jest zrobiona muszla sedesowa i jej stelaż podtynkowy. W ostatnich latach, zwłaszcza w wypadku wanien wolnostojących odchodzi się od tego. Zresztą trudno jest myśleć o zabudowie mając na przykład na uwadze wannę sześcienną, albo półkolistą, przylegającą do ściany z bokami prostopadłymi do podłogi. Mimo to, jeśli już decydujemy się na zabudowę wanny, zainstalowanej na przyklad przy ścianie, to projektanci nierzadko polecają duże płytki ceramiczne albo odwrotnie - maleńkie płytki mozaikowe.

Wanna czy... jacuzzi?

Takie pytanie można postawić biorąc pod uwagę współczesne możliwości wanien w połączeniu z bateriami. Tyle że nie tylko baterie bywają jedynym mechanizmem umożliwiającym na przykład użytkownikowi skorzystania z domowego jacuzzi. Chociaż dzięki bateriom możemy zapewnić sobie masaż wodny lub bicze szkockie. Na dodatek możemy się zdecydować, czy zamontujemy zwykłą słuchawkę prysznicową, czy też deszczownicę.

Dlatego w dużej łazience z łatwością odróżnimy, że strefa wannowa i kabina prysznicowa mogą zdecydowanie pełnić różne funkcje i to nie tylko pod względem dokonywania typowych zabiegów toaletowych, ale również w aspekcie psychologicznym.

Kategorie:
Słowa kluczowe: technologia baterie bosh
artykuł wyświetlono: 1188 razy