Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Jak wybrać halę?

2016-06-14

Realizacja wielu inwestycji jest niemożliwa bez takich obiektów jak magazyny i hale. Jakość takiego budynku ma istotny wpływ na komfort i bezpieczeństwo pracy, dlatego przed zakupem lub budową hali warto zadać sobie kilka ważnych pytań.

Stalowa czy murowana?

Pierwsze pytanie dotyczy tego, z jakich materiałów powinna być zbudowana hala. Obecnie popularne są obiekty stalowe oraz murowane. Która opcja jest lepsza? Odpowiedź na to pytania uzależniona jest między innymi od przeznaczenia hali. W przypadku obiektów przemysłowych albo magazynowych lepiej postawić na stal. Jedną z zalet hali stalowej jest niższa cena. W przypadku budowy nowego obiektu istotne znaczenia ma fakt, że halę (nie licząc fundamentów) można budować przez cały rok. Hale murowane buduje się dłużej ze względu na brak możliwości pracy zimą oraz z przyczyn logistycznych. Jeszcze do niedawna do celów rozrywkowych i sportowych wybierano niemal wyłącznie hale murowane, ale teraz dzięki nowoczesnym technologiom także i tutaj coraz częściej stosuje się hale stalowe. Warto wspomnieć o tym, że określenie „stalowa hala” nierzadko stosowane jest w przypadku obiektów, których znaczna część wykonana jest ze szkła, natomiast stal stanowi wyłącznie szkielet budowli. Oczywiście nie oznacza to, że hale murowane charakteryzują się gorszą jakością. Obecnie buduje się ich mniej, jednak na rynku wtórnym znajduje się wiele hali murowanych, które można wykorzystać w różnych celach.

Zakup, wynajem czy budowa

Warto zastanowić się nad tym, czy lepszym rozwiązaniem będzie zakup lub wynajem hali czy budowa nowego obiektu. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim to, jak długo hala będzie potrzebny taki budynek. Jeżeli jest to krótki okres, to najlepiej zdecydować się na wynajem hali, aby uniknąć problemów związanych z odsprzedażą nieużywanego obiektu. Możliwość wynajmu hali w Szczecinie zapewnia Extra Invest. Jeśli hala będzie potrzebna na stałe lub na kilka lat, to warto zdecydować się na zakup takiego budynku. Budowa nowej hali jest skomplikowana i czasochłonna, dlatego nie jest to najlepsze rozwiązanie.

Wybierając halę należy zwrócić uwagę na także na jej powierzchnię oraz lokalizację, które muszą być dostosowane do celów, w jakich ma być wykorzystywany taki obiekt. Wśród gotowych hal można znaleźć budowle dostosowane do realizacji różnych zadań, dlatego znalezienie odpowiedniego obiektu nie powinno stanowić żadnego problemu.

Kategorie:
Słowa kluczowe:
artykuł wyświetlono: 1065 razy