Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Gdzie szukać zleceń budowlanych

2014-11-23

Gdzie znaleźć zleceniaProwadzenie firmy budowlanej, czy remontowej to spore wyzwanie, zwłaszcza w początkowym etapie działalności. To wtedy właśnie konieczne jest znalezienie klientów, którzy będą chcieli skorzystać z usług przedsiębiorcy nieposiadającego jeszcze odpowiedniej renomy. Niemniej na pewno warto skorzystać z kilku wypróbowanych sposobów, dzięki którym firma szybko zdobędzie zlecenia i jednocześnie nawiąże kontakty z różnymi przedsiębiorcami działającymi w branży budowlanej.

Gdzie i jakich zleceń szukać?

Zdecydowanie najwięcej zleceń znaleźć można poprzez internet. W sieci funkcjonuje wiele portali, na których można zaprezentować własne ogłoszenia i usługi lecz potrzebujemy czegoś więcej. Serwisy, na których pojawiają się codziennie nowe zlecenia znalezione na setkach różnych stron internetowych oraz zlecenia dodane przez klientów poszukujących wykonawcy.

Serwisy pozwalają na darmowe zamieszczanie ogłoszeń, rozróżnić możemy zlecenia od:

  • osób prywatnych – są to zazwyczaj pojedyncze ogłoszenia, dotyczące np. generalnych remontów, czy budowy domku jednorodzinnego,

  • innych firm – dotyczą one podwykonawstwa. Najczęściej są to bardziej dochodowe przedsięwzięcia niż w przypadku zleceń od osób prywatnych, ale obarczone są większym ryzykiem i wymagają ścisłej współpracy ze zleceniodawcą,

  • spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych – są to oferty, które cieszą się dużą dozą bezpieczeństwa w porównaniu z typowym podwykonawstwem, wiele firm typowo remontowych żyje tylko takich zleceń. Zlecenia wspólnot i spółdzielni często mają charakter przetargu publicznego lub zapytania o cenę.

Wiele mniejszych firm uważa, że przetargi budowlane nie są dla nich – nic bardziej mylnego. Na polskim rynku zamówień publicznych możemy znaleźć przetargi, które zapewnią pracę na długi czas. Możemy spotkać przetargi bez wadium na drobne zlecenia nawet od 1000 zł.

Na pewno warto aktywnie poszukiwać zleceń, zwłaszcza że sezon budowlany w naszym kraju rozpoczyna się wiosną, a kończy jesienią, natomiast w zimie większość firm budowlanych odnotowuje spadek ilości zleceń oraz mniejsze dochody. Dzięki korzystaniu z portali można przetrwać ten trudny czas i nieźle na tym zarobić.

Jeśli poszukujesz podwykonawców warto samemu zamieścić ogłoszenie, które zostanie rozesłane do wielu firm, jak to działa zobaczysz tutaj

Strona internetowa i reklama w sieci

Oczywiście samo poszukiwanie zleceń to nie wszystko. Trzeba jeszcze zadbać o to, aby potencjalny klient mógł znaleźć naszą firmę. Nawet osoby, które rzadko korzystają z sieci, a także te, które potrzebują fachowca „od zaraz”, poszukiwania firmy budowlanej rozpoczynają od wyszukiwarki internetowej. Stąd też firmowa strona internetowa to podstawa – dzięki niej kontrahenci nie będą mieli problemu chociażby ze znalezieniem danych kontaktowych. Ponadto własny serwis daje również możliwość reklamy w sieci. Informację na temat firmy należy umieścić w paru katalogach firm. Nie zaszkodzi zainwestować w pozycjonowanie, aby klient znalazł nasz serwis na pierwszej stronie w wynikach wyszukiwania. Dobrym pomysłem jest także fanpage na Facebooku lub kampania linków sponsorowanych.

Zlecenia budowlane

 

Jak zapewnić firmie zlecenia przez cały rok?

Znalezienie kontrahenta oraz wykonanie zlecenia to jeszcze nie koniec. Trzeba bowiem pamiętać o tym, aby z każdym przedsiębiorcą, z którym współpracujemy utrzymywać dobre kontakty. Ponadto każde zlecenie trzeba wykonywać jak najlepiej. Dzięki temu otrzymamy dobre referencje – warto poprosić kilku klientów o zamieszczenie ich na stronie internetowej naszej firmy. Jest to bardzo ważne, ponieważ kontrahenci zwracają szczególną uwagę na opinie innych klientów i niejednokrotnie właśnie nią się kierują wybierając usługodawcę. Warto pamiętać, że poczta pantoflowa to doskonały sposób na reklamę, dlatego trzeba dbać o wysoką jakość usług, profesjonalizm oraz terminowość wykonywanych prac.

Bezpłatną reklamę firmy oraz codzienne raporty o nowych zleceniach i przetargach otrzymasz tutaj

Kategorie:
Słowa kluczowe: zlecenia, przetargi budowlane
artykuł wyświetlono: 3696 razy