Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Dobry producent styropianu, czyli jaki?

2015-11-27

Polski rynek obfituje w producentów materiałów budowlanych. Dobrze szukając możemy znaleźć nawet 200 producentów styropianu przeznaczonego do termoizolacji budynków. Oferty są przeróżne więc jest w czym wybierać. Ale jak zrobić to mądrze?


Spójrzmy prawdzie w oczy liczba producentów styropianu obecnych an rynku jest imponująca. Niestety nie zawsze ilość idzie w jakość oferowanych produktów. Każdy producent styropianu zakłada sobie określone cele handlowe do spełnienia. Głownie jest to dotarcie do właściwego odbiorcy, który przymierza się do ocieplania domu lub jest w trakcie prac. Na rynku znajdziemy zarówno firmy, które oferują tanie płyty styropianowe o gorszych parametrach jak i tych którzy dbają o jakość produktów inwestują w rozwój technologiczny, jednocześnie zwiększając cenę styropianu.

Zanim podejmiemy decyzję o wyborze producenta styropianu warto wziąć pod uwagę kilka aspektów.

Pierwszym krokiem jest sprawdzenie jak długo producent istnieje na rynku i jaki ma kapitał polski czy zagraniczny. Warto wybrać firmę, która produkuje styropian na miejscu czyli posiada własne fabryki. Wewnętrzna struktura też ma znaczenie. Liczba przedstawicieli i zasięg działania to podstawowe informacje jakie warto uzyskać.

Dobry producent styropianu to taki, który oferuje kompleksowe rozwiązania do izolacji domu. Jeśli w ofercie firmy znajdziemy inne grupy produktów jak np. dachówka czy cegły to możemy mieć pewność że jest to raczej hurtownia, która bardziej przywiązuje uwagę do sprzedaży niż samej jakości.

Otoczka firmy to jedno a oferowany produkt i jego jakość to drugie. Warto zwrócić uwagę czy producent styropianu ma tzw. ISO, czyli system zarządzani jakością, który zwiększa szanse że produkt jest na prawdę dobry.

W odniesieniu do danego produktu jakim jest styropian warto się dowiedzieć czy producent dostarcza deklaracje zgodności styropianu, wszelkie atesty i aprobaty techniczne. Zanim podejmiemy decyzje o wyborze styropianu należy sprawdzić jego gęstość mieści się w granicach deklarowanych przez producenta na opakowaniu. Kolejną ważną rzeczą są parametry techniczne zwłaszcza współczynnik przewodzenia ciepła, naprężenie ściskające, klasa reakcji na ogień itp. Sama struktura płyt powinna być zwarta a perełki zbite. Jeśli na opakowaniu znajdziemy oznakowanie CE to oznacza że jest ono oryginalne i zgodne z normą techniczną.

Ostatnia rzecz a jaką warto zwrócić uwagę wybierając producenta styropianu to czy należy do "Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu" co gwarantuje jakość styropianu.

Kategorie:
Słowa kluczowe:
artykuł wyświetlono: 1397 razy